Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
Osynlige.Mannen
			 
			Det sägs att greta™ blev mobbad på Franska Skolan. Kan det ha berott på hennes kroppsodör? Barn kan förvisso gå ganska länge utan ett bad innan de börjar lukta illa. Men nu är greta™ i puberteten, och med höga hormonnivåer kommer stanken ganska snabbt. Ännu värre är det om hon följer vissa knäppa råd från klimatkyrkan. När Al Gore härjade så ingick musikern Sheryl Crow i hans hejaklack. Hon hävdade på fullt allvar, att efter ett toalettbesök så räcker det med en ruta toalettpapper för nummer 1, och två rutor för nummer 2. Om greta™ följer det rådet så beror kroppsodören inte bara på hormoner.
		
	 
 
Vi får nog förbereda oss på att sluta använda toapapper alls. Det kräver en komplicerad och energikrävande process med offrade träd och diverse kemikalier och långa frakter med tåg och lastbil. Rena rama ”klimatboven”  - och med dem ska vi ju göra processen kort 
Om våra förfäder klarade sig utan så kan väl inte vi vara sämre. Greta vill ju vrida tillbaka klockan till 1800-talet och då får hon ta konsekvenserna - på alla plan.
	Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
Giant Squid
			 
			Hon kanske villa ha precis så kort som det är nu?
Så enligt dig så är hon ful, smutsig, risig i håret och luktar illa?
Det är klassiska uttryck som mobbare brukar använda sig utav i grundskolan.
		
	 
 
Vad jag kan se har tindraninni inte alls använt ordet ful. Det är däremot fult av dig att lägga ord i andras mun.
	Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
AcchiaHe
			 
			:-)
Ah, en doft som även apor skulle fly ifrån, antar jag. Bra doft för covidtider och för att signalera klimatmedvetenhet. Ingen ska väl få gå miste om Gretas signaler och hennes "commitment" för klimatet.
Med tanke på doften så skulle Greta kanske kunna spela en inte helt obetydlig roll vid eventuella fredssamtal mellan Ukraina och Ryssland: om man släpper in delegationerna först, sedan Greta och sedan låser dörren, hur lång tid går det då innan avtal tecknas?
		
	 
 
Hur var det nu: hade Greta deltagit i de första, sonderande samtalen? Men sen tog det stopp, eller … 
l’Inspirateur, kan du klarlägga..?
	Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
Giant Squid
			 
			Hon ser väl ut som vilken ung person som helst.
https://images.ladbible.com/resize?t...8c/2KEAF52.jpg
Du kanske mer gillar Bianca Löwengripstilen med ett klädkonto ifrån lyxfälllan.
Kan du inte visa dina tre bästa bilder där Greta ser ut som en uteliggare?
 
		
	 
 
Det är nog mest syntetmaterial där, ja, och sneakers och ryggsäckar som kan riskerar att ha tillverkats med undermåliga förhållanden i länder som Pakistan och Bangladesh. Den ärtgröna munkjackan ser ut att vara av bomull, som i så fall har krävt enorma mängder vatten + en del diesel för att fraktas hit.
Gretas tystnad här är häpnadsväckande. Varför förespråkar hon inte lokalproducerad mat och textilier? Varför problematiserar hon inte den vidriga utvinningen av metaller bl.a till elbilar i Afrika?
Bedrövligt att se hur enögd hon är.
	Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
Pappa65
			 
			Greta, en ung kvinna som under sina uppväxtår vanvårdats så gravt av sina föräldrar så att hon har tagit fysisk och psykisk skada. Detta kan alla lätt konstatera genom att se hur hennes kropp ser ut och hur svårt hon har att bemöta frågor på ett naturligt och friskt sätt. Hysteriskt fnitter och dumma överdrifter är inte något en frisk hjärna presterar, däremot en skadad hjärna. Gretas stora sömnbehov, som ofta tas upp av hennes anhang här i tråden, är även det en sak som även det är ett tydligt tecken på skada. Istället för att hjälpa Greta till ett sunt friskt liv underblåser föräldrarna en skadlig kost, vegan, som gör att Greta inte har samma möjligheter som andra till ett friskt liv. 
Här på Flashback finns de som genom fantasier och även egna egoboosters skadar Greta. Sluta upp med att skriva skit Insp... , Giga.... och Jesu.... .
greta™ är däremot ett fenomen som måste bekämpas med alla lagliga medel. Därför vore en offentlig granskning av allt som Gretas föräldrar och andra parasiter, som t ex Rockström, gjort verkligen på sin plats. Allt för att skydda andra barn som kan komma att utsättas för samma vidriga beteenden som Greta har blivit.
Hoppas Greta kommer ur klorna på parasiterna snabbt, börjar äta sunt (= blandad kost) och får ro i sitt sinne (=inga djävla klimatalarmister kring sig) då kanske har hon möjligen ett bra liv framför sig!!
		
	 
 
Hatten av för ett utmärkt inlägg 
De som sprider lögner och inger ångest måste granskas och ställas till svars. De har gjort stor skada redan, och om de får hållas kommer mänskligheten bara att bli fattigare och må sämre. 
Greta är så ung fortfarande att hon kanske kan trassla sig ur det, göra avbön och därefter se fram emot ett mer normalt liv. Men de som lyfte fram henne och utnyttjade hennes naivitet, de kommer förhoppningsvis att känna av karma ganska snart.
	Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
inspiratoeren
			 
			Greta har publicerat bilden på Twitter-alternativet, så alla kan nu kolla! Vem vet, Greta kanske håller på och bli kär i sin tvättmaskin!?
		
	 
 
Ja, hon är ju lite knepig så varför inte?