2018-10-23, 21:52
  #13
Medlem
Mooskys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TrotsTrollet
Har inte hängt med riktigt. Varför låstes tråden från första början?


Citat:
Ok, det är nu återigen dags att låsa för upprensning.

Trots varningen vid förra låsningen om att det var sista gången har ni fortsatt.
Varningar delades ut, och ni har fortsatt.

Tråden kommer inte att öppnas igen för fortsatt tjafs om diskussionsdeltagarnas agendor eller interna pajkastningar.
Om någon har ny information om fallet går det bra att kontakta moderator för upplåsning, moderatorn avgör om låset ska tas bort.

Tråd låst
/Mod

Helt solklart varför den tråden låstes efter 6 moderatormeddelande om skärpning. Inget nytt har tilldelats ämnet eftersom personerna inte lever längre och det lär aldrig blir något offentligt gällande detta fallet. Det är polisiärt uppklarat och involverade personer lever inte längre. Alltså inget aktuellt brott.
__________________
Senast redigerad av Moosky 2018-10-23 kl. 22:10.
Citera
2018-10-30, 19:39
  #14
Medlem
KiaWs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av N.Armstark
Tråden har varit låst sedan 10 juni i väntan på att någon ska kontakta moderatorn Kia W med ny information.


Jag kontaktade Kia W 20 september med följande meddelande:



Jag bifogade även länken till artikeln: https://www.expressen.se/kvallsposten/krim/analysen-klar-men-svaren-om-bjarred-morden-drojer/

Kia W har inte gett återkoppling eller svar.

Jag beklagar att svar uteblivit, min närvaro har minst sagt varit svajig senaste tiden.
Ni har varit många som PM:at mig, och jag inser nu att mitt moderatormeddelande varit alltför otydligt.
Tanken var att man kunde kontakta vilken moderator som helst i delforumet för ett ev. öppnande.

Nu är det löst, men ville återkoppla i ämnet.
Citera
2018-11-18, 06:22
  #15
Medlem
Mooskys avatar
Begriper inte varför den här tråden öppnades då den handlar om konspirationer, förtal och egna påhitt. Det är så låg nivå, och det polis har meddelat är som bortblåst. En sunkig nivå och inget nytt har framkommit. Skrämmer iväg dom som vill diskutera fakta. Mastodonttrådarna tar död på forumet. Borde flyttas till konpirationsavdelningen. Sjuk tråd. Moderatorn kallar incest, scientologi, förtal, för teorier, men det finns ett uttalande från polisen om vad som hänt. Det blir sämre och sämre i AB&K.
__________________
Senast redigerad av Moosky 2018-11-18 kl. 06:28.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in