Citat:
Ursprungligen postat av
epiphania
Av nyfikenhet, vart ska dem ta vägen? Invandrarna alltså som repatrieras

finns ju inga andra länder som vill ta emot dem. Ska dem repatrieras till sina länder då?
De har att krypa tillbaka ned i det skithål de kom från. Annars kan vi gräva ett nytt åt dem.
Det är deras problem. Vad har vi svenskar med det att göra? Det finns de som har mycket värre problem än de giriga psykopatiska inavlelsskadade islamister som har lyckats ta sig hit för att spela Nintendo i sosseborgarnas hotellfängelser som belöning för sina mord och våldtäkter.
Citat:
Och de som inte ... delar den här bilden eller faller under kategorin ”etisk svensk” (du får gärna också berätta vad som är etiskt svensk så jag vet om jag måste flytta eller inte) ska göra, vad händer med dem? Landsförrädare? Blir de (vi?) utkastade också?
Om du inte fattar det, så är det bäst för alla skapande och tänkande människor med livsvilja att du också sticker härifrån.
Citat:
Jag är helt ok med att i princip stänga gränserna, är också helt ok med att de invandrare som begär någon typ av brott, oavsett grad, ska inte få vara kvar.
Det räcker. ALLA har de ju ljugit om sin identitet och anledningen för varför de kommit hit. Enligt de mallar som sosseäcklena som har importerat dem har gett dem. Det är ett extremt grovt bedrägeri! Som att ljuga att man är kirurg för att man perverst tycker om att skära i människor.