Citat:
Ursprungligen postat av
Bisoscyra
Du tror väl inte att vi ska sitta och kolla på ett klipp i 45min?
Nä, men då förverkar du även din rätt och kommentera.
Citat:
Ursprungligen postat av
kalkryggar
Du får nog komma med var Trump torterar barn.
Jag tror att känslostörda kärringar kommer börja gråta och vill att gränserna skall öppnas precis som dom Mexikanska kartellerna vill så dom kan skölja över USA med sitt knark precis som dom vill.
Förståndiga människor hoppas att Trump klarar av att fortsätta vara stark och rättvis så han kan få slut på denna barnmisshandel som kommunister i USA så fult använder i den politiska debatten. Detta övertygar nog förståndiga amerikaner att "the wall" verkligen behövs för att få slut på barnmisshandeln (bland mycket annat hemskt den kriminella migrationen medför).
Det är samma som alltid för dom, och de påverkas inte speciellt mycket av någon fiktiv gräns eller tankeexperimentet av en mur.
Då de även så smugglar över bevakade gränser, en mur(som aldrig händer) har föga framgångar i att stoppa droger.
Den som tror detta är GALET naiv, tom helt blåst i huvudet för ha ett klarspråk och inbilla sig detta.
Behandlar man barn illa som här, ja då ska man ha kritik.
Och vilka är kommunisterna, eller är det bara ditt ad hominem på de som inte delar din politiska åsikt.
Så varför ta nått som inte existerar i nån speciell omfattning och inbilla sig ha en poäng?
Kommunister