Skandaletrener krasjet i politisperring
SANSICARIO (VG Nett) Den OL-suspenderte østerrikske treneren Walter Mayer (48) valgte å stikke av da han søndag ble oppsøkt av politiet.
Ifølge nyhetsbyrået AP skal Mayer ha lagt seg for å sove i sin bil, men da politiet kom og banket på for en rutinemessig kontroll stakk han avgårde.
Arrestert
En politibetjent skal ha blitt lettere skadet da Mayer stakk. Det førte til at det ble kalt inn forsterkninger, og Mayer krasjet senere i en bil politiet hadde satt opp som sperring.
Den dramatiske kollisjonen skjedde like ved den østerrikske byen Paternion, 25 km fra grensen til Italia der det arrangeres OL i disse dager.
Begge bilene ble totalvrak, men Mayer skal ikke ha pådratt seg skader i ulykken. Østerrikeren ble umiddelbart pågrepet, og deretter satt i arrest.
Fant sprøyter og medisiner
Nyhetsbyrået Reuters meldte søndag kveld at italiensk politi fant sprøyter og medisiner under nattens razzia.
- Da vi ankom San Sicario, kastet en av utøverne en del brukt medisinsk utstyr ut av vinduet. Vi fant brukt og ubrukt medisinsk utstyr, sprøyter, sa en politikilde til Reuters.
Utstyret er nå sendt til nærmere undersøkelser, opplyser politiet.
Lørdag ble det kjent at Mayer var på plass i OL-byen. Det førte til at politiet senere på dagen gjennomførte razziaer på hotellene til Østerrikes langrensløpere og skiskyttere.
Bakgrunnen var at den OL-suspenderte Mayer ble observert på skiskytterarenaen i Sansicario under jaktstarten til både kvinnene og mennene.
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=302442
Ok. Mer bevis än ett vykort verkar det som...