Citat:
Ursprungligen postat av
skotittare
Aftonbladet har rätt låg status i feminist- och vänsterkretsar ska du veta.
Jag har inte nåt emot att tjejer ligger runt. Jag har själv haft en slampig period så tänker inte döma någon annan.
Nu är jag monogam och vill inte ligga med någon annan än min sambo.
Du vet, bara för att man tidigare har legat runt så betyder det inte att man inte kan vara trogen.
Men det skulle iallafall gå ut över min stolthet efter att ha lyssnat på mina feministkolegor och ha tyglat min sexualitet så skryter hon om hur hon inte har tyglat sin sexualitet och minnsan knullat vid varje tillfälle som ges och mer än dig, du ska alltså binda dig med en som nekade dig samma njutning hon tog till sig?
Citat:
Ursprungligen postat av
skotittare
Du läser nåt av en människa och sen tror du att alla är likadana. Det är inte speciellt intelligent.
Jag har inte stött på en originell feminist i hela mitt liv, vare sig i verkliga livet eller när det kommer till kändisar, ni är nog den mest förutsägbara samlingen som finns.
Du å ena sidan trodde ju en gång i tiden att jag var muskulös skinnskalle.
Citat:
Ursprungligen postat av
skotittare
Det verkat mest som att du är avundsjuk egentligen. Och sånt är jäkligt osexigt.
Jag fann mig i min lott tidigare, men det är ju ni feminister som menar att jag är mindre värd för att jag inte får knulla mycket, därifrån hånordet "incel". I din narcisstiska fantasivärld så kom mitt hat i denna tråden före, snarare såg det ut så här:
Ni: "Du ska inte sträva efter att knulla runt!"
Jag: "OK, det är det jag gör, jag har accepterat mitt öde och fördriver tiden med annat."
Ni: "Ha ha ha, får du inte knulla?"
Dessutom, apropå osexigt, du tycker alltså inte att det är jävligt osexigt att ha en partner som tycker du inte duger sexuellt helt och hållet, att yngre män är bättre när det kommer till sex? Du vill alltså inte ha en partner som tycker att du duger helt och hållet, eller åtminstone en ung och fräsch som inte är utknullad och skryter om unga killar hon har knullat?
Du menar att man inte ska sträva efter att knulla så mycket som möjligt, men ditt utknullade tröstpris ska minsann få prata högt om hon har knullat mycket i sitt liv? Hur blir då inte denna partner en kompromiss? Då kan du likagärna själv ta en yngre, det är ju inte som att du kan mena att det blir mindre kärlek för du tar den yngre för sex, din jämngamla feministpartner pratar ju gärna om att knulla yngre män, så det är ju knappast någon kärlek ändå om du frågar mig, snarare så hånar hon dig mellan raderna hur dålig i sängen du är.
Citat:
Ursprungligen postat av
skotittare
Du har ingen aning om vad jag fick och/eller inte fick när jag var ung.
Du är festivalbesökare, namnet "skotittare" åsyftar på genren shoegaze, då har du säkerligen varit på festivaler och importerat för sin tid dyra skivor innan man kunde lyssna på det på youtube, shoegaze var en obskyr genre förr, själv fick jag vänta tills youtube kom med att upptäcka musik, det fanns aldrig någon chans att upptäcka min musiksmak, för jag hade aldrig råd, pengarna gick åt till saker som är självklarheter för andra.
Så jo, du som ska klaga på andra privilegade, du är mer privilegad än mig, vilket gör dig till själva verket till en bortskämd snorunge som inte vet ett skit om en hård uppväxt.
Citat:
Ursprungligen postat av
skotittare
Sluta fantisera och projicera! Börja med terapi istället. Du verkar ha gigantiska problem med dig själv och ger faktiskt ett nästintill psykotiskt intryck.
Det är inte fantasier, när jag vill tjäna egna pengar och göra det du fick gratis så är jag "egoist", "girig", "kapitalistsvin", "privillegad", m.m. Ni vill att jag ska skänka mina pengar till blattar som har rest och sett världen mer en mig, för dessa ska vara "utsatta" och jag ska vara "privilegad". Ert skitsnack har gjort att jag inte kommer skänka pengar till en enda välgörenhet förutom det som går till djur och natur.