Citat:
Ursprungligen postat av
JohnSanJuro
Herregud är det någon mer som får kalla kårar av att titta på Özz. De omotiverade verbala attackerna kombinerat med de galna ögonen och det fejkade leendet. LÄSKIGT
Leendet som han ger hela tiden är samma leende jag sett på andra som kommer från den delen av världen.
Man använder inte ett leende som jag gör.
När jag leer så är det för att visa värme och övertyga någon om att jag är snäll.
När de jag möter som kommer från annan del av världen leer så är det ofta i situationer där det känns mera som om det är ett hån eller typ visa tänderna.
Har läst en artikel skriven av en svensk kvinna där hon nämner just detta "varma leende" från en som hotas av utvisning.
Tror vi tolkar detta leende fel och där tolkar många kvinnor leendet fel.
I övrigt så slås jag av detta med ÖN anklagelser mot Janne om att ringa barn.
Hur vet vi att det är et barns telefon om det står i hans pappas namn?
Hur vet vi då det kan vara vem som helst som svarar i telefonen? Jag svarar i mina familjemedlemmars telefon om de ringer och ligger utan personne närvarande. Precis som förr i världen när det fanns vanliga fasta telefoner i alla hus, ringer det så svarar man.
ÖN kallar Janne för fullständigt namn om och om igen vilket är något man använder sig av för att trycka ner någon, så otrevligt!
Janne Josefsson, Janne Josefsson om och om igen.
ÖN kommer fortsätta att användas och bokas då många feltolkar hans leende.