Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
knark-kungen
			 
			
Låter som någon försöker skademinimera inför rättegången. 
Han måste känna sig sjukt utnyttjad som simpat för Jockeboooy under flera år.
		
	 
 
 Jag tycker faktiskt uppriktigt synd om Rask vad gäller det här. Men det var hög tid för Rask att lära sig den hårda vägen vad Joakim går för. Jag vet hur det är.  
Det som är så tragiskt är att Rask har offrat allt för Jocke och Joakim sviker honom ändå just när han verkligen behöver en vän och en gentjänst. 
Jag sa det för länge sen, han kommer slänga alla i sekten under bussen när han inte behöver dom längre, en efter en. Han behöver Anjo som maktmedel inför rättegången så Rask inte drar in Jockes inblandning och kommer förmodligen dumpa Anjo direkt efter rättegången. 
 Bara en sån sak att Jonna "behövde" scripta introt till i Jockes födelsedagsfest att "Jocke inte vet att vi har fixat en trollkarl. Joakim markerade på sin kanal att han vill distansera sig från Motvikt. 
Har nån en teori om vad som ligger bakom detta? Kan det vara att Jocke fått läsa ur förhör med Rask och Anjo? Rask är inte så bra på att hålla på information menar jag.