Citat:
Ursprungligen postat av
AntonLarsson
Så kan det absolut vara. Anledningen till att Q är tyst är enligt mig pga att något stort är på gång, det är inte första gången han har ett uppehåll dock jäkligt onödigt nu med tanke på att det är många som börjar bli bajenödiga, om inte Q hintar något snart så kommer förmodligen rörelsen att rasa vilket kan få våldsamma effekter. Om det inte blir ett stort gripande av Demokrater, då har rörelsen fått sin profetia uppfylld och då är spelet igång.
Hur stor är rörelsen?
Hur många mekaniserade armekårer kan den uppbåda?
Hur starkt är dess flygvapen och dess flotta?
Inte en chans att ett folkligt uppror kan krossa en modern västerländsk stat idag. Speciellt inte när tänkta stat har världens största och slagkraftigaste armé, marinkår, flotta och flyg till sitt förfogande, inte en chans.
Uteblir massgripandet av demokrater, eliten och träsket och rörelsen då väljer att ta saken i egna händer kommer rörelsen att ställas mot USAs väpnade styrkor, och förlora.