Citat:
Ursprungligen postat av
Japhy
Vi är ett krympande fåtal som håller ut, trots konsekvenserna (se min signatur).
Mueller har fått sig ett livstidsuppdrag med hög lön och jag tror han inser att detta är slutet på hans karriär. Det är svårt att sätta stopp för detta, eftersom han har makt just nu. En avslutning av denna meningslösa häxjakt, skulle innebära att han inte längre har någon makt. Det är Trump som borde avsluta den och jag tror den dagen närmar sig. Vi ser hur Trump agerar bakom kulisserna för att sakta men säkert föra fram de riktiga brottslingarna inför skranket. Det tar sin tid, men de kommer få sona för sina brott och sina förräderi. Den dagen avslutas Mueller - förhoppningsvis med ett nacksott inför militär tribunal.
Vilka åtal har inte hållit menar du som kommer av Mullers utredning?
Mueller har fått ett tidsbegränsat uppdrag av Republikanerna.
Du har svårt och få till fakta va?
Och det är meningslös?
Nej, kolla åtal, domar och plea deals, så vet man det inte stämmer ens det allra minsta.
Och vad man har på trumpen ifråga återstår och se när man presenterar bevisen vad de nu är.
För att Mueller sekretess är bra det vet vi efter 19 förhör med Flynn gick omärkt förbi.
Så du är nu fullfjädrad fascist och döljer det inte ens längre, perfekt!
Citat:
Ursprungligen postat av
wwr
Hans fans kommer säkert tro allt är en fördel, just för de är inte intresserad av vad trump är skyldig eller ej.
Utan de enda de är intresserade är blind lojalitet till sin supreme leader.
Och bara kolla på omfattning av åtalen och straffen som trillar in, så ser vi hur korruption och kriminalitet i större mängd än vi någonsin sett innan, värre än Nixon.
Intressant man hänger kvar i denna snuttefilt som Peter, den ger aldrig nått har jag lärt mig.
Och tack vara Mueller integritet i sitt arbete.
Och blev precis som jag sa innan, integriteten Mueller uppvisade stärkte Muellers-utredning i att vara seriösare än de som står och ropar utanför.
Vilket vi i och för sig redan vet också.