Citat:
Ursprungligen postat av
Arasone
Vad du än gör, säg inget till henne!
För det första så är det HELT upp till henne hur hon spelar, tills att ni är ett par. Hon väljer själv om hom vill dejta vidare, knulla andra eller bara kika vad som finns där ute. Vem vet, hon kanske träffar andra som hon anser vara potentiella val?
För det andra, så verkar du ju ha dubbelmoral. Vad ska hon tro om du anklagar henne för att vara på Tinder, när du själv aktivt öppnade appen för att gå in. Sen om du bara gjorde det för att kika på hennes profil eller inte, vet inte hon.
Hur som helst, så har du lite små bråttom om du vill låsa den här tjejen. Slå på takten lite och visa aktivt att du verkligen vill ha henne, annars är nog chansen stor att du förlorar henne.
Håller med, kom ihåg ni dejtar...ingen ring på fingret än, så svälj min vän. Leta efter nytt själv medans du är en fri man?