Citat:
Ursprungligen postat av
TheRickiestRick
Citat:
Många är väl nog överens om att höger-vänster är överspelat.
Idag står det mellan globalism och nationalism.
Globalismen använder kulturmarxismen som redskap för sina mål. Deras hantlangare, även om dessa inte begriper det är vänsterliberala, AFA, extremvänstern, RG, MSM, PK osv.
Håller med om att det idag står mellan globalism och nationalism, jag står definitivt på globalimens sida även om ja hatar PK, MSM ch mupparna i AFA. Ser det dessutom som självklart att nationalismen aldrig kan segra.
Vad menar du med det fetade?
Jag står på nationalismens sida. DET är nämligen att vara för mångkultur på riktigt och att respektera alla folks kulturer, traditioner och olika särpräglar.
Kulturmarxism står för HBQT, krossa kärnfamiljer, krossa kristendomen, hata vita, hata män, feminism, fördumma folket, förvirra och förstöra barn osv. Sverige senaste 25 åren.
Globalisterna är zionister. De flesta zionister är judar eller snarare som jag förstått det khazarjudar.
Om du tror att vara globallist är lika coolt överlägset som att var höger eller moderat när det begav sig är du grundlurad. Tänker du efter lite grann så är att säga att man är globalist lika korkat som att säga att man hatar kvinnor eller är fascist.
Jag misstänker att du är av annan åsikt. Återkom gärna med fördelarna med att vara globalist.