2017-04-07, 12:32
  #1
Medlem
JoelSUOMIs avatar
Till att börja med verkar en hel del trådar integreras i andra utan synbar åtgärd från moderator, har jag fått det om bakfoten när jag tror att de alltid ska meddela om detta?

En hel del trådar tycks sugas in i stora körkortsteoritråden, medan massvis av enfråge-oneliners blir kvar. Jag inser att moderatorerna inte är robotar som verkar 24/7, men det är dags att reagera när rena skräptrådar får stå kvar medan andra som - om vi vänder på steken, diskuterats i en stor tråd varit värda en egen utbrytartråd - försvinner, tillsammans med all lättsökt information.

Jag PM:ade en moderator om detta utan att ha fått svar.

Kriterierna för att "klistra" trådar verkar dessutom riktigt lösa. T.ex. finns en 48 sidor lång tråd om bilister som ligger för nära andra som knappast kan kallas annat än en listtråd, medan den stora tråden om kuggade förarprov, tillsammans med all konkret feedback, försvann.

Personligen hittade jag svar på väldigt många frågor jag själv hade i.o.m. mitt körkortstagande, något som förefaller svårare idag då forumets ordning jämförelsevis är lite huller om buller.
Citera
2017-04-07, 19:20
  #2
Moderator
Tinuviels avatar
Börja med att skicka PM till en moderator i forumdelen och fråga. Om du inte är nöjd med svaret gå vidare till admins:
(FB) Jag vill klaga på en moderator/ett beslut av en moderator

Till är gjort låses tråden.

// mod

Citera
2017-04-12, 18:07
  #3
Moderator
Tinuviels avatar
Tråden låses upp.

Forumförslag --> Flashback

/Moderator
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in