• 7
  • 8
2010-11-21, 02:47
  #85
Medlem
Klart han finns, men inte en chans att han ligger bakom 9/11. Hur ska en liten muslim gubbe i en grotta kunna lika bakom världens mest genomtänkta attack? Kolla filmen "Zeitgeist" Där handlar det om bland annat 9/11 och all korruption och manipulation som finns idag. Media kan lura folk till vad som helst
Citera
2010-11-21, 03:03
  #86
Medlem
Jan finns och han kommer allrin finns,
Citera
2010-11-21, 06:36
  #87
Medlem
Grimlocks avatar
Usama Bin Laden har utom rimligt tvivel funnits,men det är däremot inte säkert att han lever längre.

Under en offensiv från den Amerikanska militären med syfte att rensa ut grottsystemen i Tora Bora bergen i Afganistan år 2003 som är ett känt gömställe för Talibanerna,så släppte dom en MOAB bomb in i grottorna. Denna bomb är ett monster som väger 6750 kilo(!) och har en enorm sprängkraft,som dessutom blir ännu kraftigare i ett trångt grottsystem.

I fall Bin Laden då befann sig i dessa grottsystem,så blev han bränd till aska!

Den Bin Laden som dom senaste åren har framträdit på diverse bandinspelningar där han uppmanar till fortsatt krig mot USA,kan mycket väl vara framfört av en stand in till Bin Laden.
Citera
2010-12-05, 07:04
  #88
Bannlyst
I know where Osama is, He down in camp david,
Down and dirty like a damp basement,
Citera
2021-01-10, 15:00
  #89
Medlem
Osama bin Ladens död ifrågasätts av Ryssland

https://english.pravda.ru/opinion/14...n_laden_death/

Sju timmars strid och ingen hörde det?
Citera
2021-03-25, 21:35
  #90
Medlem
Deckard-Cains avatar
Citat:
Ursprungligen postat av 2006
Osama bin Ladens död ifrågasätts av Ryssland

https://english.pravda.ru/opinion/14...n_laden_death/

Sju timmars strid och ingen hörde det?

Folk i krokarna är vana vid skott och hovrande helikoptrar mitt i natten. Det är som att sova med ”white noise” i sonoshögtalarna för oss svenskar.

En explosion strax efter att någon ropar ut sin trohet till islam är att jämföra med valsång.

Klart ingen slår på stora trumman
Citera
2021-09-10, 19:11
  #91
Medlem
Gosifs avatar
Jodå! Bush-familjen var nära vänner med Bin laden-familjen.. dom ägde mkt olja..
Citera
  • 7
  • 8

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in