Citat:
Ursprungligen postat av
DRAVKCAB
Vad är det egentligen med höga demokrater och deras patologiska underpresterande att
hålla ordning på sin hårdvara eller hantera sina mails på ett säkert sätt? Nu har Hunter Biden sovandes med en crackpipa i munnen publicerats. Pinsamt för styrelseledamoten i det ansedda Burisma.
Dom tar droger allihop. Demokrater och republikaner. Då blir det ibland svårt för dem att hålla koll på vad de gör med sin telefonlur eller surfplatta.
Nu spekulerar jag bara men nääär man trippar rejält (framförallt med mdma a.k.a ecstasy inblandat) så bryr man sig knappt om det är ens egen iPhone man använder eller om det är någon helt främmande människas kinesiska xiamo huawey oppo-telefon.

typ så! Allt säkerhetstänk får steppa åt sidan ett tag.
Hur som helst så är hela den här dokusåpan helt otrolig och vi är alla med i den. Våra roller går ut på att vara arga NPC:s som ägnar dyrbar tid (tid från sina liv) till att bråka och argumentera om.. Ja, vad?.. Just nu tjafsar vi om vad diverse dollarmiljardärer och karriärspolitiker fäktas mot varandra över, och hoppas på att några brödsmulor ska blir över till oss andra. Förstår ni inte hur absurt allt är?
Ingen av dessa står på folkets sida. Samma sak kan sägas om 99% av politikerna i rosenbad. Vi är bara neutrala schakpjäser i ett spel som vi inte ens begriper fullt ut. Det kanske inte finns någonting att begripa heller, utan enbart galenskaper.
Människans ego är den största och eviga bromsklossen för all utveckling.
God natt