Citat:
Ursprungligen postat av
Faxe
minns när jag började kolla hans livestream, hur han skulle hjälpa dom hemlösa med mat då det vart kallt. Det vart kallt, inget hände, insamlingen bara fortsatte. nu är det alla möjliga bortförklaringar, därför jag avskyr snubben. Han skor sig på dom mest hjälplösa i samhället....fy fan!!
Samma för mig. När jag började titta så tyckte jag korvsnusk va rätt skön. Jag kunde förstå varför han ibland var så kort eller hård mot vissa fyllskallar då jag själv jobbat inom restaurang/krog på nätterna. Jag såg att han samlade in pengar till hemlösa vilket fick mig att tro att han va en schysst snubbe så jag swishade en slant till de hemlösa.
Nu har det gått typ 6-8 v och jag har bara sett han ge bort käk några ggr. Korvsnusk säger själv att han samlat in 26k till hemlösa, hur många korvar blir det?
Sen ser jag klipp efter klipp där han slår sina kunder. I vissa fall har han rätt att skydda sig och sin egendom men ibland tycker jag han går till överdrift. Tex. var det en snubbe som fick ett knynävsslag mitt i plytet när han spottade ut en korv på disken, inte direkt inom lagens ramar om den personen skulle gå vidare med det skulle jag tro.
Han svär som få och får folk som är hungriga att gå med på att få en "örfil" av honom själv eller att slå/sparka varandra mellan benen, vilket i sig kanske inte är nått. Men sen har han mage att sitta i sin livestream och förespråka ickevåld. Han förespråkar även yttrandefrihet men har hårdare moderering i sin chatt än Kim Jong-Un skulle ha. Man kan inte ha nån i streamen som live svär som en borstbindare men inte tillåta att folk säger samma ord som korvsnusk säger själv.
Större hyckleri får man leta efter.
Det absolut värsta och äckligaste är att korvsnusk under en livestream skrapade äckelpäckel från utsidan av vagnen och kladda det på ett hamburgerkött för att sen servera nämnda kött i en kunds burgare. Filmen finns på youtube och är länkad här i tråden.
Om man tittar i slow-mo när han gör det kan man se att han inte riktigt vet var han ska kladda av det, väljer köttet, sen tittar runt sig på kunderna för att kolla att ingen såg för att till sist titta snabbt bak mot kameran och le bakom masken.
Det här har han i förbifarten bortförklarat som ihopklippt av något troll i sin livestream och alla frågor/kommentarer om denna händelse blir direkt censurerade/blockade på hans youtube.
Jag vet att det är 100% lögn om att det är ihopklippt för jag såg det live och hörde samtalet om det efteråt. Vet även att det finns ett flera timmar långt klipp som det är hämtat från.
Inte nog med det, hans admin försöker även få alla klipp på youtube om korvsnusk nedtagna genom att använda sig av copyright. Så otroligt lågt.
Jesper korvsnusk Levin och hans cuck admin har all rätt i världen att jaga de riktiga trollen som hotar korvsnusks familj och kräva copyright om det finns underlag för det. Men när ni ger er på vanligt fölk som ger er dåliga reviews eller försöker påvisa korvsnusks äckelpäckel med hamburgaren då har ni gått för långt!
-"Nu får det vara nog."
-"Ja, det får det."