Citat:
Jag mår väldigt bra. Sluta dra Hon är helt galen! kortet. Ingen tror på er då alla vet att ni är vanelögnare och jag är definitivt någon som människor vet är väldigt sanningsenlig.Du måste vara helt tappad, stackars dig
Tala sanningen och låt den utsatta familj vara i fred.
Du måste må jävligt dåligt som sitter och drar lögner om saker du ingen aning vet något om,
Varför blandar du inte mammor, ingen har rätt att ge sig på ett barn oavsett idiot,,
Tala sanningen och låt den utsatta familj vara i fred.
Du måste må jävligt dåligt som sitter och drar lögner om saker du ingen aning vet något om,
Varför blandar du inte mammor, ingen har rätt att ge sig på ett barn oavsett idiot,,
Du borde skämmas. Men kruxet är att du saknar minsta känsla av skam i kroppen och det är vad som skapat de här problemen.
I domen uppges att BO säger bevis vilket är ett konstigt uttalande för någon som utsätts för övergrepp men berör det beteende med att de dokumenterar människor omkring dem för att ha just bevis där de ämnar att utmåla andra som särskilt klandervärda.
https://www.tandfonline.com/doi/full...1.2020.1774695
Saken är att BOs familj samlar aktivt på material även mot varandra där det ska framgå att någon är "dålig" för att understödja deras bild när de vill tjäna något på en situation och misskreditera en annan person.
https://www.verywellmind.com/reactiv...-cycle-7567483
Återgår vi till den forna skolkamraten så bör vederbörande ha åkt fast för barnpornografi tidigare men påstått att det var material för att utpressa pedofiler. Det iom att bland hans umgänge (de han är släkt med via sitt barn) har bilder på barn förr använts för att etablera kontakter med pedofiler och utlovats barn i utbyte mot ekonomisk kompensation. Detta uppdagades när en av de utpressade människorna om jag inte minns fel, istället gick till polis. Offerkoftan på och motivet ska ha varit tidigare övergrepp. Hur nu det motiverar att vad man kan gissa, att få pedofiler att bekosta ens knark.
Är det bara jag som känner lukten av pedofilringar?
Du är inte ett offer baserat på att du attackerar mig och jag försvarar mig. Och det du försöker göra mot mitt anseende innebär att jag är fri att tala ut om saker jag vet.
Jag hade förövrigt agerat rakt av om jag ens hade kunnat gissa mig till det här. Som en normalfungerande människa, kunde jag aldrig tro att man skulle dumpa sitt barn på en missbrukare med kriminellt leverne. Men det fanns väl skäl till att han skönmålades?
Fy fan vad jag skäms över att jag blundade för vilka ruttna människor somliga faktiskt var. Inget barn ska behöva växa upp i sådana här miljöer.
Sluta själv att sitta och försöka få diskussioner kring barnen till den här hemska människan om du inte vill ha diskussioner kring dig själv. Men du har väl dem intet ont anandes på sociala medier för at kunna kasta dig ut i att skapa problem om jag känner dig rätt.
Förövrigt ytterst intressant om BOs mamma kan redovisa för att hela skadeståndet verkligen gick till BO då det var slut väldigt snabbt även om vissa kostnader förekom. Att ljuga kring det här fallet skyddade dels den egna ryggen (familjen från ingripande) men gav en potentiell ekonomisk vinst eftersom BOs mamma helt hade kontroll över pengarna. Man kan säga att det fanns ett ekonomiskt intresse inför att ljuga också.
__________________
Senast redigerad av AdMortem 2023-10-13 kl. 18:31.
Senast redigerad av AdMortem 2023-10-13 kl. 18:31.