Citat:
Ursprungligen postat av
PierreValdez
Varje gång jag ser en sådan jävla idiot gå omkring som inte ser för sig och bara glor rakt in i mobilen, så blir jag så förbannad att jag vill bara slå dem så jävla hårt i magen!!!
Jag svär, snart kommer detta att bli ohållbart och jag lär snart göra något som jag kanske inte borde göra. Men jag stör mig så sjukt mycket på alla dessa idioter, och de verkar bara bli fler och fler!
Finns det fler som upplevt något liknande?
Hur har ni kommit över det?
Är detta bara en "fas" som förhoppningsvis kommer att gå över?
Om TS är fortsatt traumatiserade bör längre promenader i stadskärna och parker undvikas närmsta helgerna.

🦄
I lördags träffade jag på 40-50 personer i klunga med mobiler framme och ca 1/3 hade PowerBank ansluten. Det var främst barnfamiljer men även några runt 25 år som såg ut som studenter.
🐉🦤
De mindre celler av återstående Pokémon GO spelare har nämligen lyckas väcka många sovande "slakings" genom att berätta om första större expansionen på 9 år som ger utökad maxnivå för spelare från 50 till 80.
🦥 🐢🕷️🦇
På min vänlista har den mest ambitiöse/arbetslöse? kommit till lv 64 idag, sedan uppdatering släpptes 15 okt.