Citat:
Ursprungligen postat av
caralhos
Average är 18 cm. Med andra ord kan inte en medelpenis på 15 cm tillfredsställa en normal kvinna på samma sätt som någon med 22 cm.
1) Nej det står att average är 3-4 tum när kvinnan inte är upphetsad. Av min egen erfarenhet kan jag säga att det är inte så stor skillnad när man blir upphetsad.
2) Det är inte meningen att du ska trycka in den hela vägen för då slår du i livmodertappen vilket gör väldigt ont. Så du vill ha en kuk som stannar 1 cm från livmodertappen. Så om en kvinna är 18 cm djup då vill du ha en kuk på högst 17 cm.
3) Men tänk om du träffar på en kvinna som mig som bottnar vid typ 16 cm hur bra är det med en 17 cm kuk då? Så 15 cm högst kanske lite mindre är idealet.
4) Ingen har en kuk på 22 cm även 20 cm är väldigt stort och du kommer inte att kunna köra in den hela vägen vaginalt.
5) Man känner inte kuken längre in än de första 5-10 cm så allt annat är overkill. Och då talar vi om mindre känsel än om du petar på insidan av din kind. Att du orkar pumpa på länge är 100 gånger viktigare än storleken.