Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2016-04-05, 22:11
  #1
Medlem
Tjena nu har jag grubblat 2+ år på detta,

så nu köper jag en. har kommit fram till via forumet här att det är nog Fisher jag vill börja med, troligtvis f22an då det är många år nyare?

Tänkte höra med er först om ni hade något att säga om saken ?

också även vart det är bäst att köpa den, köper den gärna utomlands men inom EU pga av avgifter, även vilken setup man ska ha?

tänkte köra på land och ev stränder (havet)

någon som är en input på detta ?
Citera
2016-04-06, 10:10
  #2
Avstängd
Matuscheks avatar
Jag har själv funderat på att köpa härifrån http://rundetektor.tictail.com/product/fisher-f2
Citera
2016-04-06, 20:59
  #3
Medlem
Det var en väldigt oseriös sida dock

ingen f-skatt, inget org-nummer och en Telia-mail ?

med ett mobilnummer? som för visso går till Robert Ullman.

det kan ju funka, men njaa hehe
Citera
2016-04-07, 10:42
  #4
Medlem
Kolla http://run-detektor.se istället. Jag skickade efter en Fisher F2 och en pinpointer från Run förra året. Snabb leverans och jag har för mig att jag betalade mot faktura. Inga problem att köpa därifrån. Dessutom är jag mycket nöjd med detektorn och mha pinpointern går arbetet (minst) dubbelt så snabbt.
Citera
2016-04-07, 17:02
  #5
Medlem
Ja det är ju samma ägare på båda sidorna.

eller ja det verkar vara företag fast på två olika webadresser.

får se vad det blir, det blir iaf en F22a
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback