Citat:
Ursprungligen postat av
BillHicksHOLLOGRAM
Funderar på att göra samma

RP asså
Men vad kan jag förvänta mig av en tripp på 10 milligram? hur lång är trippen, vad ser man?
Mvh!
Haha...
Vet inte, faktiskt. Jag är förvånad över att jag inte fick en bättre tripp på 15 mg, jag brukar vara väldigt billig i drift på all typ av stimulantia.
Kanske lite bristande setting, och eventuellt att Fenyl-Piracetamet som jag numera testar att boosta vardagen med interfererade.
Ruset gick kraftigt i vågor för min del, i varje fall. Insåg vid ett par tillfällen att jag var bra skum i huvudet, t ex när jag stod och tittade in i ugnen (som var på) och funderade på vad det var som kröp omkring i den... Jag fick inte mycket av eufori, och det hade jag väntat mig, speciellt som vanlig 2C-B har sålts som Ecstacy.
Hur som helst, jag lyckades somna 6 timmar efter intag, och det var först efter en generös laddning Indica-gräs. Sömnen blev väldigt orolig initialt, så jag misstänker att trippen kunde fortsatt en god stund till.
Ska göra ett nytt försök med samma mängd vid tillfälle, och med bättre set och setting.