Citat:
Ursprungligen postat av
mjaoooo
Hahahahaha härligt :P Jag är snål med mina imovane så jag har inte lyckats ta så många, men häromdagen tog jag en tablett efter 1 liter rödvin. Dagen efter kommer jag att tänka på att jag hade ju googlat på ''i vilken ordning sitter gasen,bromsen och koppligen, hade satt mig i min killes bil mitt i natten men kände att näe, det blir för svårt,så istället gick jag en runda i kvarteret och kollade i brevlådor och kollade om jag kunde fynda något kul som någon kanske beställt. Hittade bara en räkning jag tog hem och öppnade.

Har också medvetet blandat benzoanaloger och alkohol, det som tack o lov är det bra med t.ex. stilnoct i kombination med alkohol är att det oftast inte verkar göra en aggressiv, utan mer att man blir väldigt psykotisk och gör att man gör otroligt märkliga saker, en gång när jag och en kompis kombinerade stilnoct och alkohol så fick han kräkanfall och gick och spydde på golvet lite varstans och jag sprang efter med en mopp och en skurhink minns att jag tyckte det var jättekul, tror även att jag dansade runt med moppskaftet. Har gjort massa andra bänga saker också, en gång hade jag fått för mig att en viss person bodde i en viss trappuppgång tror att jag stod och ringde på porttelefonen till alla som bodde där och frågade efter x, kollade upp det dagen efter och hen bodde inte ens på den adressen

fast var nog tur det, hade varit awkward att förklara annars, minns bara något fragment av det hela men hade tydligen samtidigt pratat med en kompis på telefon och hon hörde massa arga röster och skrik (förmodligen från de som svarat i porttelefonen)
Om du istället skulle petat i dig flunitrazepam eller alprozalam och dragit i dig vin efteråt så hade det varit större chans att du vaknat med risk för att ha mordhotat en granne, varit på en krog och blivit portad och hamnat i slagsmål med alt. någon annan och/eller vakten.
Det är det som är så läskigt med vissa benzo att kombinationen av de och alkohol kan förvandla en person som i normala fall aldrig är våldsam till ett totalt monster.