Citat:
Ursprungligen postat av
moffacurry
Vi har ingen aning om vad för parti hon faktiskt sympatiserar, likväl röstar på. Att hon lämnar barnen hemma samtidigt som hon åker ut och roar sig på kryssning låter ju helt skandalöst och rent av märkligt. Hur går tankarna hos en sådan mamma egentligen när man gör något så urbota rentav förjävligt korkat? Fattar verkligen inte.
Var det någon vuxen överhvuudtaget och tog hand om barnen eller hur klarade dom sig då själva?
Ja det är jättechockerande när en ensamstående mamma lämnar sina barn ensamma. Eller gör någonting negativt mot barnen överhuvudtaget. Då blir alla upprörda och undrar hur hon kan göra något liknande.
Det är märkligt att det aldrig är någon som undrar var papporna till alla dessa barn är någonstans?
Så länge de ensamstående mammorna lugnt och skötsamt tar hand om alla dessa mäns barn är det ingen som klagar på att papporna skiter i sina barn. Men så fort den ensamstående mamman gör någonting fel då är det hemskt. Men fortfarande pratar ingen om pappan.
Jag tycker att alla ensamstående mammor borde få någon slags medalj som tar hand om alla dessa mäns barn.
Vet ni hur jobbigt det är att ta hand om barn ensam?
Jättemånga kvinnor tar hand om mäns barn. Alldeles själva
Och hade dom gjort abort hade det också varit fel och hade dom adopterat bort barnen hade det varit ännu värre.
Eller hur?
Var var barnens pappa?
Varför frågar ingen det då?