Citat:
Ursprungligen postat av
Anders43J
Jo det är oftast så kommunister arbetar när dom redan har etablerat sig och dom inte längre behöver använda våld för att uppnå sina mål så börjar dom med sina små psykologiska experiment.
Kommunism är alltid väldigt hierarkiskt konstruerat och följer ofta samma protokoll som dom använde för 50 år sedan dom kan ha ändrat på några detaljer men skulle man jämföra gang stalkares arbetsmetoder med stasi arbetsmetoder så är det nästan identiskt.
Precis som du säger är GS en version av Zersetzung fast mot uppfattade fiender av vänsterkulturer men för dom spelar det dock ingen roll var personen bor om det är i västvärlden eller i Afrika för dom anser att alla ska gilla deras vänster kultur oavsett från vilket land man kommer ifrån eller vilken etnicitet man tillhör.
Vilket betyder att afrikaner måste gilla transsexuella män som stoppar tamponger i röven lika mycket som vi gör här i Europa och gör du inte det så ska du straffas.
Dock har kommunisterna en lista över etniciteter som dom anser är problematiska så det kan mycket väl vara så att dom sätter extra resurser på serber till exempel.
Jag själv kommer från en väldigt gammal blodslinje har släkt forskat lite och hittat både judar och skottar bland mina släktingar och både dessa etniciteter anser kommunisterna är problematiska så det kan vara en av orsakerna till varför jag utsätts för gang stalking 🤔
Många är helt enkelt rädda för vad dessa vänster liberaler kan göra mot en om man inte följer vänster agendan det är därför dom har fått väldigt mycket makt på kort tid här i västvärlden.
Och gang stalking kommer dom absolut inte att avslöja så länge dom har den makt dom har tyvärr 🤔
Militär-underrättelser i västvärlden är fyllda med vänsterliberaler också. Ett typexempel är knäppgöken Bradley/Chelsea Manning. En annan är Edward Snowden vars flickvän ser mer maskulin ut i ansiktet. Sverige i sig är världens men vänsterland sedan Kanada. Kanada i sig verkar spela en avgörande roll i GS men sin InfraGard-organisation som ämnar att använda civila och samhällets resurser i olika former av pseudo-polisiära aktiviteter. Rent sagt hatar i princip svenska staten serber och ryssar inte minst efter Balkankriget och mordet på Anna Lindh av en "psyksjuk" serb som sa att han hörde "röster" som sa att han skulle mörda Anna - är det här en konstigt "sammanträffande" eller var Mijailo Mijailovic en s.k. Manchurian Candidate-styrd av CIA/Mossad att utföra dådet som det hävdas andra GS-måltavlor görs?
Att det nu har utpekat mig som ett "hot" av något slag och utföra en "hemlig undersökning" med "hjälp" av min familj med aktiva GS-åtgärder i över 11 år visar att de har inte alls fått det resultat de eftersökt. Precis som all form av krigföring är det i huvudsak gjort i illusion och bedrägeri där GS-måltavlor påstås "undersökas" för något diffust som schizofreni vilket är i sig är SVÅRT att diagnostisera efter DSM-5 (fram till DSM-2 ansågs homosexualitet som sjukdom). Därför kan GS-gruppen hävda att "undersökningen" kommer ta många år att avverka eftersom komplexa sjukdomar som schizofreni "kräver" många år av symptom och "bevis" vilken ovetande familj och vänner tror på.
Samtidigt som GS-gruppen genomför bedrägeriet "undersökning" utför GS-gruppen på en högre nivå psykologisk krigföring likt Zersetzung där de "samlar" bevis på sjukdom till följd av GS-måltavlans reaktioner till GS-stimuli vilket bygger vidare på behovet av "undersökningen". Inte nog med att "undersökningen" har skett i hemlighet mot mig sedan gymnasium (cirka 2006) enligt mig bedömning där de byggt en djup psykologisk profil.
Familjen (och nära vänner) vet redan att jag är unik i mitt beteende och trossystem vilket GS-gruppen använder i att övertala alla att en "undersökning" är ett måste och att alla måste delta oavsett vad som händer. Samt förneka dess existens och observera effekterna av GS-stimuli.
Allt ovan gör mig och min familj till perfekt kandidat för "Mind Control"-operation som utföra perceptionshantering för att effektivt vänta det sociala nätverket mot en och varandra. Ingen vill uppröra GS-gruppen och måste lyda samt måste GS-måltavlan utsättas för GS-stimuli i "undersökningens" agenda.
Hur vridet är det att Zersetzung används i vänsterliberala länder som Kanada och Sverige för att tillingetgöra utvalda personer socialt, professionellt och psykologiskt för att vi har egen trossystem och egna viljor att utvecklas i en s.k. öppen och fri demokrati där öppna och fria trakasserikampanjer kan ske utan att ifrågasättas för att allmänheten är för ignorant och dum samt tror på det vänsterliberala systemet att ta hand om dess problem som råkar också vara GS-måltavlor? MEN det är systemet självt som skapar problemet hos GS-måltavlan och erbjuder "lösningen" till det vilket är en form av utanförskap och psykiatri samt en livstid av att utsättas för trakasserier och förföljelse för att vi är laglydiga serber som någon hatar och missbrukar makt att förstöra...
Dessa polisiära "program" är gjorda för att "skydda" vänsterliberala, öppna samhällen MEN används också i hemlighet som "hemlig polis" att förstöra livet på oskyldiga som inte ens får rätt att veta varför de utsätts och manipuleras även om det hävdas vara för forskning och utveckling inom medicin/psykiatri. Det här handlar i grunden om missbruk av makt som svenska folket aldrig godkänt - hur skulle svensk media och allmänhet reagera på att psykologisk krigföring utförs på oskyldiga medborgare i hemlighet och som "undersökning"? Inte alls till fördel av FRA och andra inblandade myndigheter.
All "undersökning" börjar när deras massiva psykologiska operationer mot GS-måltavlans psyke börjar. På det sätt samlas "bevis" att GS-måltavlan är "sjuk" just när den "officiella undersökningen" startas. Schizofreni är "målet" eftersom det är i grunden en diffus sjukdom som är svår att undersöka och tar "lång tid" att diagnostisera. Inte bara i undersökningen men GS-måltavlan utsätts för diskreditering och förlöjligande av sin upplevelser när social nätverket får veta vad som sker mot GS-måltavlans psyke där GS-måltavlan förgäves försöker berätta vad som sker. Familj, partners och vänner är redan rekryterade och tilltalade att det sker en form av "undersökning" som innefattar psykologiska operationer som dessa måste delta i att utföra GS-stimuli.