Citat:
Ursprungligen postat av
John-Wimp
TS. Det är klart att hon måste ha märkt något under så lång tid. Hon har varit ihop med flera andra killar under tiden ni har varit ihop, och ändå låter du henne hållas. Det kanske inte är ovanligt, men konstigt tycker jag att det är. Att hon sedan också har ett "kärleksbarn" som resultat av det här, och du ändå fortsätter vara tillsammans med henne är ju ännu märkligare. Jag förstår inte hur du står ut med det? Förklara gärna det är du snäll.
I 11 år säger du att det här har pågått. Jag måste tyvärr säga att hon inte kommer att ändra på sig. Det bästa för dig, och kanske även för henne är att ni avslutar er relation så fort det bara går. Men det verkar ju nästan som att du njuter av det här. Är det så? Du skriver ju att du får "läckage" när du ser henne hångla med andra killar osv. Är det något som inträffar ofta, eller? Och det där med moneyslave/sugardaddy då? Ser hon kanske dig som någon slags beskyddande fadersgestalt? Är det så att du ger henne massa pengar för att hon ska stanna kvar? Tror du hon skulle sticka annars? Det hela verkar ju nästan som att du vill bli förnedrad, att du tigger om att bli utnyttjad. Speciellt som du beskriver att du får "läckage" när du ser henne i sin tur ge bort pengar.
När ni har pratar ut om problemen i er relation är det nog väldigt avgörande på vilket sätt du för fram saken. Tar du verkligen i på skarpen då eller håller du en mjukare ton?
Att du sedan får orgasm när du får stryk av henne har jag faktiskt lättare att förstå mig på. Det finns väldigt många som upplever sexuell stimulans av att bli utsatta för fysiskt våld, t ex att bli piskade eller liknande. Är det så att du kanske provocerar fram bråk, och låter henne vinna bara för att få känna den här njutningen?
En sista fråga bara. Bor ni tillsammans? Och barnet, bor hen hos er eller henne eller bor hen hos pappan?
Det var bara det

Oj, många frågor på en gång, men ok då.
Fråga 1. Visst är det lite pinsamt att hon fick barn med en annan medan vi var tillsammans men det har faktiskt gjort min kärlek ännu djupare. Mer pinsamt är det då att hon trots att killen dumpade henne när hon blev gravid fortfarande är kär i honom och har försökt med allt möjligt för att få honom tillbaka. Men jag är så gränslöst kär i henne och vill inte mista henne, så jag är tvungen att stå ut med det. Om hon mot alla odds lyckas få tillbaka honom skulle jag gå sönder. En positiv sak med barnet är att hon har lugnat ner sig lite med andra killar och så.
Fråga 2. Det händer inte så ofta att hon hånglar med andra killar som jag ser på. Det har hänt kanske ett tiotal gånger eller så. Första gången var det så pinsamt att jag inte visste vart jag skulle ta vägen, men samtidigt njutbart.
Fråga 3. Jag har redan från början tagit hand om henne på nåt vis och jag har faktiskt skämt bort henne lite utöver det vanliga. Så hon känner trygghet i mitt sällskap.
Fråga 4. Massa och massa. Jag ger henne de pengar jag kan avvara, och det är som sagt för att hålla henne kvar. Hon har sagt att hon tycker om mig, men att den viktigast andledningen till att hon är ihop med mig är just det ekonomiska. Därför gör det så himla ont i mig när hon bjuder kompisar på allt möjligt, och när hon ger dem presenter och så. Och det är kompisar som hon vet pratar illa om henne bakom ryggen och aldrig skulle kunna tänka sig att lyfta ett finger för henne. Ändå föredrar hon dem framför mig.
Inför vissa skäms hon till och med för att vi är ihop. När dom ska komma och besöka henne ber hon mig hålla mig undan, och är vi ute på stan kan hon ibland helt plötsligt bara knuffa iväg mig för att hon ska träffa en kille. Jag känner mig så himla utfryst när hon sårar mig på de där visen, men på samma gång så översvämmas jag av kärlekskänslor.
Fråga 5. Det är nog så att jag kör den lite mjukare stilen. På kvällarna kan hon nämligen helt spontant komma och sätta sig i mitt knä och prata om allt möjligt. Det är det bästa jag vet, så himla gosigt alltså, och det har för det mesta varit då vi har pratat om vår komplicerade relation. När jag då förklarar hur jag känner inför allt det här, samtidigt som jag sitter och pussar på henne är det nog så att hon inte riktigt inser allvaret bakom. De få gånger jag har ”tagit i på skarpen” är det ändå hon som fått övertaget till slut, vilket jag ska svara på i nästa fråga.
Fråga 6. Nej, jag provocerar aldrig fram något bråk. Det händer ibland att vi har vi fåra fajter, men det är inte särskilt ofta. Hon kan ju förstås ofta börja slå mig till synes helt utan anledning, och vi kan ju småbråka som nog de flesta par gör ibland, men att det blir riktiga fajter händer någon gång ibland och det kan ta månader och till och med år mellan gångerna.
Bråken är för det mesta relaterat till att jag är svartsjuk eller så, och för det mesta stannar det vid att hon skriker åt mig och blir sur, kanske inte pratar med mig på ett par dagar, men någon gång då och då händer det att bråken går till handgripligheter. Det som händer då är att det är hon som står för aggressionen medan jag försöker försvara mig så gott det går. Hon är oerhört stark och snabb som blixten medan jag är värdelös på att slåss. Det enda jag kan göra är att försöka hålla fast henne tills hon lugnar ner sig, men det är svårt. Av kroppskontakten vi får då blir jag otroligt sexuellt upphetsad. Hon brukar alltid vinna våra slagsmål, och det är ju pinsamt på samma gång som det ger mig sexuell stimulans. Jag har fått rejält med spö vid några tillfällen och det är då jag har fått orgasm.
Fråga 7. Vi bor inte tillsammans, men vi bor i samma hus. ”Hen” är en hon, och bor hos henne.