2015-06-03, 22:19
  #181
Medlem
[quote=Rodriguez89|53559359]
Citat:
Varför är det logiskt att inte acceptera att ens partner har andra sexuella förhållanden bredvid partnerskapet?

herregud du resonerar ibland som en barnrumpa…

Ingen har sagt at det är logiskt eller inte logiskt. Partnerskap är dock en social norm och överenskommelse om just trohet, liksom fortsatt ett av grundbetydelsen av partnerskap.
Annars kallas det för andra saker ex kk.
Det kan mycket väl hända att man i framtiden kommer ändra på detta synsätt, men idag har vi fortsatt kvar detta och jo, jag skulle nog säga att det finns logik i att både ha denna överenskommelse och att hålla den.

Citat:
Nej, män och kvinnor får inte status av samma saker.
ne uppenbart inte. Män får status av sin sexualitet, kvinnor får skit och blir kallade för allt möjligt trams, enligt normerna.
Och jag + massa andra människor tycker det är satans ologiskt och direkt kränkande av kvinnor och faktiskt också män. Eftersom det är ni som ska ligga med oss kvinnor och inleda förhållande med oss. Och att ha sex med människor som känner sig sexuellt kränkta och diskriminerade är inte speciellt konstruktivt eller glädjande för er heller.
Historien är full av kvinnlig sexuell misär, kan ju tycka att vi borde ha fått nog av detta vid detta laget.
merparten av svenska kvinnor idag skiter som tur var i vad sånna som du tycker och dina åsikter i saken är idag en väldigt liten minoritet av unga killars åsikter.
Och hade du varit ärlig och modig nog att berätta vad du tycker om de kvinnor som du ligger med, så skulle de säkerligen vända dig ryggen. Så lite ljug igen antar jag?


Citat:
Försök inte. Du erkände själv att män är mindre kräsna när det kommer till sexpartners. Alltså är det lättare för kvinnor.

Visst, men detta betyder inte att kvinnor därför ska ha mindre cred. för att de lyckas få sexuella "kap" i säng, eller utrycker sin sexualitet än vad män får. Hon ska ha samma eloge för att hon får män i säng. Precis som män som vandrar runt som sexuella "kap" faktiskt ska få lov gotta sig lite åt det också. En sexig kille är ingen cykel, lika lite som kvinnlig sexualitet är dynga.

Citat:
Utseende är dock inte status för män tycks du mena.

Jo, det är det självklart, men inte samma krav på män som på kvinnor generellt. Det ändras dock.
Så förhoppningsvis kan detta kanske bli ungefär likvärdigt nån gång i framtiden.


Citat:
Hon spelar med. Varför annars skulle media släppa fram henne.

Dessutom, om man vill ha en smart kvinna är det väl bättre att välja någon ur typ Mensa snarare än Kim Kardashian? Men Mensa-medlemmar anses inte som något väldigt sexuellt attraktivt, vilket talar emot att folk attraheras av kändisar på grund av deras smarthet eller färdigheter.

Suck. nej hon är känd för att hon balanserar smart mellan provokation och image.
Att lyckas med det hon gör är faktiskt en form av medial begåvning, hajjar du? och ingenting som bara råkat trilla över henne, utan säkerligen en högst medveten strategi, och värt mycket stålars.
Sen får man tycka vad man vill kring värdet av detta. Liksom en annan fråga.
Lite tröttsamt att många kända kvinnor, som lever på sitt utseende, ofta betraktas som blåsta, mens män som lever på samma sak inte alls ses så.

Här har du några mensa medlemmar:

http://sv.wikipedia.org/wiki/Geena_Davis
http://sv.wikipedia.org/wiki/Jodie_Foster
http://sv.wikipedia.org/wiki/Asia_Carrera


Citat:
Som vi konstaterat här i tråden har kvinnor också massa krav när de väljer partner. Så det är väl rättvist.

var inte frågeställningen alls, varför svarar du inte på den?


Citat:
Alltså förespråkar du en mall. Som du dessutom anser är universell.

men jiss…barnrumpan igen…

logik är ingen "mall".


Citat:
En balklänning kan se ut på många fler sätt än en frack och därför finns det mer att skriva om. Däremot kan jag garantera dig att kungen givetvis har hårdare krav på hur han ska klä sig jämfört med typ en lastbilschaufför.

Och varför är inte frackar lite mer hej hopp?
hallon färgade? med ljusblå spetsskjorta och gulprickig slips? samt guldskor? och strumpor med paljetter? hm?

eller varför inte snyggt paljetterad helfrack? med liten synlig klyfta vid den söta rumpan lite sexigt halvdold av en svart spetskalsong?

Allt för att ge kvinnor lite ögonfröjd?


sen kan tidningarna ha spalmetrar kring vilken man som var sexigast, hade snyggast lår, stjärt eller
var läckrast friserad.

kvinnor kunde ha nån grå musdräkt som alla såg likadana ut och stå bredvid sina kråmande "galatuppar"
varför ser det inte ut så? Rodriguez? Hade stämt lite mer med hur övriga naturen ser ut.

Citat:
Utseende är förknippat med hög social status också för män. Tror du att det är en slump att de högstatusmän vi diskuterar i denna tråd dessutom är män som ser bra ut (typ Jude Law)?

Jag tror inte heller att en tjockis skulle kunna bli president i USA (trots att det är ett av de tjockare länderna i världen). Presidenten har stylister om sig hela tiden.

Vem av dessa två män utstrålar mest överklass enligt dig?

Man 1: http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/03/28/article-1370802-0B5FFB8100000578-115_468x622.jpg

Man 2: http://edugarcia.es/wp-content/uploads/2012/05/sergio_ramos6.jpg

som sagt, visst män har viss krav på sig utseendemässigt, men de döms inte ens tillnärmelsevis lika hårt efter sitt utseende som kvinnor gör i samma position.


Citat:
Så män får endast attraheras av oskuld om de själva lever upp till det?
Men kvinnor får attraheras av mäns status, framgång och prestation utan att själva leva upp till allt detta?

återigen varför byter du ämne?

Citat:
Det finns till viss del hos svenskar också. Nu senast var väl en låt i Sveriges Radio där de sjöng om att knulla någon sverigedemokrats mamma. Det går självklart ut på att kränka denna sverigedemokrats heder genom att uttala sig grovt sexualiserat om hans kvinnliga familjemedlemmar.

visst, men det gör det väl inte mer rätt eller hur? Dessutom skulle jag nog vilja säga att den texten är mer ironisk än allvarligt menad.
hade ju faktiskt varit lite mer kul om man hotade med att knulla han pappa sönder och samman.
Om man nu gillar skämt som anspelar på våldtäkt.


Citat:
Exakt min poäng. Folk i Sverige har det så gott ställt att det inte finns stor anledning att springa efter rika. En annan sak om man levde i typ Tanzania. Sen får man väl i Sverige attraheras av män med pengar ändå om man vill det, men det är inte mer logiskt än mina preferenser i sådana fall.
är också just varför svenska kvinnor inte springer lika mycket efter rika män som vad andra nationers kvinnor kanske gör.

Citat:
Alltså, att jag vill ha en oskuld utesluter ju inte att jag har andra preferenser också.
Jag har massa preferenser som du kallar för logiska, exempelvis att tjejen måste vara snygg (inget feministtrams med håriga armhålor eller fetma).

ok, så oskuld + snygg + smal + inget hår där kvinnor normalt har hår + ingen feminist

fine! då vet vi alla dina preferenser.

Själv gillar jag smarta, lite stillsamma blyga killar med integritet och viss sorts humor (dvs de gillar mina skämt) Typ alla mina boys har varit av denna typ. Antalet sexpartners innan mig, hårstrån på kroppen eller knoppen, antal stålars på banken eller om de har en liten söt rundad mage..skiter jag faktiskt i, totalt ointressant.
Eftersom de är just smarta så har alla delat mina feminsitiska åsikter...


Citat:
Sedan är ju kändisskap och begåvning inte exakt samma sak. Det finns begåvningar som inte leder till hög social status och därför inte är lika attraktivt. Exempelvis att vara datornörd är oattraktivt (trots att det är extremt användbart i det moderna samhället).
Dessutom säger du att tjejer är logiska för att de vill ha en man som är åtråvärd och populär och har hög status i andras ögon. Har inte vi killar rätt till samma sak? En slampa har ju låg status så då bör ju vi välja en oskuld som har hög status. Eller ska enbart tjejer få attraheras av hög status? Eller ska vi killar få nöja oss med tjejer med låg status?

Du menar typ en av världens rikaste man inte var en datanörd?
Återigen finns en logik, poäng i vad kvinnor attraheras av generellt.
Finns poänger med vad män generellt attraheras av hos tjejer också som ex. ungdom och utseende.
men faktiskt finns 0 poäng med att knalla runt och sukta efter just oskulder.
Inget som hindrar dig dock, men som sagt du ligger typ 50 år efter i tiden, kommer gå miste om tonvis av trevliga och attraktiva kvinnor, perfekta partners, pga detta ditt krav..så what to say…your loss.


Citat:
Sedan förstår jag inte vad du menar med att kvinnors preferenser är aktuella? Råder det brist på manliga kändisar och högstatusmän? Är det något vi akut behöver fler av?

aktuella? i tiden!

Citat:
Sedan har jag haft sex med kvinnor som haft sex med många innan. Jag tycker inte sexet var så speciellt intressant om jag ska vara ärlig.

ne just du kräver ju att tjejen ska vara osäker och inte veta vad hon ska göra. Ligga helt still också antar jag? ha lite ont och tycka det hela var rätt onjutningsbart och absolut inte komma. först då känner du dig som en äkta karlakarl eller?
Citera
2015-06-03, 22:22
  #182
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av CherryJul
Näe menade inte på det sättet faktiskt du avslöjar bara hur du själv tänker...
menade inte med killar som man är i förhållande med.

Om killar som inte vill bli ihop med slampor är samma killar som slampiga tjejer aldrig skulle välja så ser jag inte problemet? Hon blir bortvald av någon hon ändå inte hade valt, så vad gnälls det om?

Varför ses det som orättvist att välja bort en slampa? Om det inte vore för att tjejen visst vill ha dessa killar och därför blir drabbad av att bli bortvald.
Citera
2015-06-03, 22:27
  #183
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Oh-be-wan
Snacka om att försöka köra härskartekniker, kalla meningsmotståndare för småpojkar. Haha. Ja det finns idioter till allt om du förstår vad jag menar.

Jag är varken liten, eller ung, eller outbildad. Jag har ett högstatusyrke, bra kapital, fin familj och väldigt bra sociala kontakter. Och jag tycker det är äckligt med kvinnor som knullat med fler än typ 5-6 stycken. Skulle aldrig ta i en sådan kvinna med tång.


Män som har många kvinnor är hunkar, kvinnor som har många män är horor. Ja det orättvist, men å andra sidan har ingen sagt att livet måste vara rättvist.
tycker du också att det är äckligt med killar som har knullat med mer än 5-6? ja då är det okej, annars är det dubbelmoral och hyckleri tycker jag...
Citera
2015-06-03, 22:37
  #184
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Rodriguez89
Om killar som inte vill bli ihop med slampor är samma killar som slampiga tjejer aldrig skulle välja så ser jag inte problemet? Hon blir bortvald av någon hon ändå inte hade valt, så vad gnälls det om?

Varför ses det som orättvist att välja bort en slampa? Om det inte vore för att tjejen visst vill ha dessa killar och därför blir drabbad av att bli bortvald.
Det är orättvist att säga hon är mindre värd bara för hon gillar sex och har haft sex med flera.
Citera
2015-06-03, 22:52
  #185
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av CherryJul
Det är orättvist att säga hon är mindre värd bara för hon gillar sex och har haft sex med flera.

Hon har samma människovärde, även om man inte vill ha henne som partner.
Citera
2015-06-03, 23:50
  #186
Medlem
Hmn-1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Rodriguez89
Om killar som inte vill bli ihop med slampor är samma killar som slampiga tjejer aldrig skulle välja så ser jag inte problemet? Hon blir bortvald av någon hon ändå inte hade valt, så vad gnälls det om?

Varför ses det som orättvist att välja bort en slampa? Om det inte vore för att tjejen visst vill ha dessa killar och därför blir drabbad av att bli bortvald.


Håller med, min teori är att snubbarna som väljer bort pissluder, det är snubbarna som är trygga och säkra i vuxen ålder. Då kan man bli försörjd av dessa tråkiga killar samtidigt som man fortsätter gruppknulla med främlingar på löpande band. Fyfan så vidrigt. För om man inte förlorar något på det, som du säger, då borde det väl bara vara ett plus att bli bortvald av skit man själv ändå inte väljer. Det är ju bara titta valfri tråd så ser man hur jävla jobbigt det är att vara tjej som blir raggad på hela tiden. Tar man då bort folk med standard så är det ju bara hen-hipsters som gillar cuckold kvar, och det borde väl vara en lättnad redan där.
Citera
2015-06-04, 01:52
  #187
Medlem
snelhestens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
ne uppenbart inte. Män får status av sin sexualitet, kvinnor får skit och blir kallade för allt möjligt trams, enligt normerna.


Män får bara status när den är lyckad. När den inte är så blir de betraktade som misslyckade och kvinnor tenderar att se negativt på män som inte kan/är dåliga på att attrahera kvinnor eller tafatta när det kommer till sex.

Kvinnor är även själva villiga att försöka få de sexuellt framgångsrika männen som lyckas få andra kvinnor på fall och befäster därmed "hjältestatusen" kring det hela.

Men de aspekterna passar väl inte in i din "jämställdhet".


Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Och jag + massa andra människor tycker det är satans ologiskt och direkt kränkande av kvinnor och faktiskt också män. Eftersom det är ni som ska ligga med oss kvinnor och inleda förhållande med oss. Och att ha sex med människor som känner sig sexuellt kränkta och diskriminerade är inte speciellt konstruktivt eller glädjande för er heller. Historien är full av kvinnlig sexuell misär, kan ju tycka att vi borde ha fått nog av detta vid detta laget.


Du får det förklarat för dig varför det existerar en sådan skillnad och svarar med att du tycker att det inte borde vara så. Den bristande logiken står du alltså själv för.

Ditt försök att anspela på att du har män i åtanke lurar du ingen med

Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
merparten av svenska kvinnor idag skiter som tur var i vad sånna som du tycker och dina åsikter i saken är idag en väldigt liten minoritet av unga killars åsikter.
Och hade du varit ärlig och modig nog att berätta vad du tycker om de kvinnor som du ligger med, så skulle de säkerligen vända dig ryggen. Så lite ljug igen antar jag?


Riktigt så enkelt är det inte. När det kommer till slampiga kvinnor och deras förhållanden så är det inte ovanligt att många män ogillar den höga siffran. Den största skillnaden ligger i det faktumet att de tenderar att anklaga sig själva för att vara "osäkra" och anpassa sig till att börja "tänka rätt" så att förhållandet ska bli drägligt då det inte kommer sig som något naturligt.

I andra kulturer skiter man i det och är öppen med att en sådan kvinna inte är önskvärd.


Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Visst, men detta betyder inte att kvinnor därför ska ha mindre cred. för att de lyckas få sexuella "kap" i säng, eller utrycker sin sexualitet än vad män får. Hon ska ha samma eloge för att hon får män i säng. Precis som män som vandrar runt som sexuella "kap" faktiskt ska få lov gotta sig lite åt det också. En sexig kille är ingen cykel, lika lite som kvinnlig sexualitet är dynga.


Vad fan betyder det då? Varför ska kvinnor ha någon eloge över att "få män i säng" när det enda som krävs är att de gör sig tillgängliga och är villiga?

Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Jo, det är det självklart, men inte samma krav på män som på kvinnor generellt. Det ändras dock.
Så förhoppningsvis kan detta kanske bli ungefär likvärdigt nån gång i framtiden.


I så fall bör det även bli likvärdigt i att mäns självförtroende får mindre betydelse.

Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
är också just varför svenska kvinnor inte springer lika mycket efter rika män som vad andra nationers kvinnor kanske gör.

Det vore ändå fel att säga att de skulle vara obrydda. Vad spelar det för roll om mannen har ett lågavlönat jobb eller t om är arbetslös när staten garanterar att ingen behöver svälta i Sverige?


Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Du menar typ en av världens rikaste man inte var en datanörd?
Återigen finns en logik, poäng i vad kvinnor attraheras av generellt.
Finns poänger med vad män generellt attraheras av hos tjejer också som ex. ungdom och utseende.
men faktiskt finns 0 poäng med att knalla runt och sukta efter just oskulder.
Inget som hindrar dig dock, men som sagt du ligger typ 50 år efter i tiden, kommer gå miste om tonvis av trevliga och attraktiva kvinnor, perfekta partners, pga detta ditt krav..så what to say…your loss.

Det är den enorma statusen han lyckats uppnå som gör honom attraktiv. Det är inte representativt för alla vanliga män som är nördar och kan väldigt mycket inom datorer.

Här har du lite exempel på "logik" i vad många kvinnor attraheras av: (FB) Mäns på gränsen till sjukliga behov

Det finns inte heller någon poäng i att attraheras av ett vackert utseende. Det existerar i en sexuell kontext, utöver det så är syftet mer eller mindre meningslöst. Sexualitet ö h t är något ologiskt då det bygger på att leva upp till uråldriga krav som inte reflekterar vår intelligens eller det samhälle vi lever i. Sett ur ett logiskt perspektiv så borde det fungera som så att en man och en kvinna möts, uppskattar varandras personlighet och kommer överens om att de vill bli kära i varandra.

Nu är det inte så det fungerar. Skillnaden är att där mäns preferenser sträcker sig till att vara meningslösa så kan vissa aspekter av kvinnors betraktas som både destruktiva och omoraliska.

Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
aktuella? i tiden!

Tvärtom om något. Men det är som sagt meningslöst att se sexualitet ur den här synvinkeln.
__________________
Senast redigerad av snelhesten 2015-06-04 kl. 01:56.
Citera
2015-06-04, 08:10
  #188
Medlem
[quote=snelhesten|53562638]
Citat:
Män får bara status när den är lyckad. När den inte är så blir de betraktade som misslyckade och kvinnor tenderar att se negativt på män som inte kan/är dåliga på att attrahera kvinnor eller tafatta när det kommer till sex.

Kvinnor är även själva villiga att försöka få de sexuellt framgångsrika männen som lyckas få andra kvinnor på fall och befäster därmed "hjältestatusen" kring det hela.

Men de aspekterna passar väl inte in i din "jämställdhet".

Försöker du säga att män ser positivt på kvinnor som "inte kan/är dåliga på att attrahera" män ?
Tycker faktiskt det inte är speciellt konstigt. Det är en tävlan där ute, rätt självklart, båda könen vill ha det bästa. Så även män.
Varför ska män eller kvinnor idka nån slags barmhärtighetssex med partners de inte vill ha?
Är man ful, oattraktiv eller socialt missanpassad, ja bad luck, men då får man ju faktiskt sluta dregla efter 10 poängare och istället gå på de som är på samma nivå.


Citat:
Du får det förklarat för dig varför det existerar en sådan skillnad och svarar med att du tycker att det inte borde vara så. Den bristande logiken står du alltså själv för.

Ditt försök att anspela på att du har män i åtanke lurar du ingen med

Finns ingen bristande logik i det jag har skrivit i saken, tvärtom.
Heller inte fått nån som helst vettig förklaring varför man 2015 ska fortsätta nedvärdera kvinnlig sexualitet men inte mäns. Ingen logik så långt ögat når.

Citat:
Riktigt så enkelt är det inte. När det kommer till slampiga kvinnor och deras förhållanden så är det inte ovanligt att många män ogillar den höga siffran. Den största skillnaden ligger i det faktumet att de tenderar att anklaga sig själva för att vara "osäkra" och anpassa sig till att börja "tänka rätt" så att förhållandet ska bli drägligt då det inte kommer sig som något naturligt.

I andra kulturer skiter man i det och är öppen med att en sådan kvinna inte är önskvärd.

Vänd på det. I vår kultur är kvinnor öppna med att de inte tolererar bli betraktade som slampor, för att de lever ett liv som för män är helt naturligt. Vi har slagit tillbaka helt enkelt. Och du ser samma rörelse över hela världen.
Citera
2015-06-04, 09:42
  #189
Medlem
forts.

Citat:
Ursprungligen postat av snelhesten
Det är den enorma statusen han lyckats uppnå som gör honom attraktiv. Det är inte representativt för alla vanliga män som är nördar och kan väldigt mycket inom datorer.

Här har du lite exempel på "logik" i vad många kvinnor attraheras av: (FB) Mäns på gränsen till sjukliga behov

Det finns inte heller någon poäng i att attraheras av ett vackert utseende. Det existerar i en sexuell kontext, utöver det så är syftet mer eller mindre meningslöst. Sexualitet ö h t är något ologiskt då det bygger på att leva upp till uråldriga krav som inte reflekterar vår intelligens eller det samhälle vi lever i. Sett ur ett logiskt perspektiv så borde det fungera som så att en man och en kvinna möts, uppskattar varandras personlighet och kommer överens om att de vill bli kära i varandra.

Nu är det inte så det fungerar. Skillnaden är att där mäns preferenser sträcker sig till att vara meningslösa så kan vissa aspekter av kvinnors betraktas som både destruktiva och omoraliska.



Tvärtom om något. Men det är som sagt meningslöst att se sexualitet ur den här synvinkeln.

Vackert utseende = regelbundna drag, bra tänder etc etc är tecken på god hälsa, finns alltså en biologisk drift bakom att få hälsosamma kottar att dras mot bra utseende. Detta gäller båda könen.

Det både meningslösa och fåniga kravet på oskuld har historiskt sett varit förödande för flera generationer av kvinnor. För att inte tala om vad slut-shaming och totala negligerande av kvinnors sexuella behov och det ivriga kontrollbehovet av just kvinnors kroppar har inneburit och innebär för miljoner av kvinnoliv förr och idag.
Sorry bitterhästen, men går faktiskt inte jämföra med ex. antal bittra män idag som inte "får" ligga exakt så mycket de vill för att kvinnor ratar dem.
Citera
2015-06-04, 09:45
  #190
Medlem
Hmn-1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Finns ingen bristande logik i det jag har skrivit i saken, tvärtom.
Heller inte fått nån som helst vettig förklaring varför man 2015 ska fortsätta nedvärdera kvinnlig sexualitet men inte mäns. Ingen logik så långt ögat når.


Därför att en kvinna kan sitta på arslet en hel dag utan att lyfta ett finger, och ändå knulla mer än en man som springer från horhus till horhus. Det ligger ingen prestation bakom, snarare tvärtom. Jo det tycker jag är ganska logiskt, sen tycker jag att folk som knullar runt är vidriga oavsett kön, men jag kan fortfarande se bedriften killen har gjort till skillnad från att sitta apatisk och se snygg ut.
Citera
2015-06-04, 10:04
  #191
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hmn-1
Därför att en kvinna kan sitta på arslet en hel dag utan att lyfta ett finger, och ändå knulla mer än en man som springer från horhus till horhus. Det ligger ingen prestation bakom, snarare tvärtom. Jo det tycker jag är ganska logiskt, sen tycker jag att folk som knullar runt är vidriga oavsett kön, men jag kan fortfarande se bedriften killen har gjort till skillnad från att sitta apatisk och se snygg ut.

Ursäkta mig, men hur fan kan man sitta på sitt arsle en hel dag utan att lyfta ett finger samtidigt som man enligt dig knullar för fulla muggar till höger och vänster…?
Är inte det något emotsägelsefullt?

Ni snubbar har bevisligen noll koll på tjejers världar. Ni har en sjukt snedvriden syn på saker och ting bevisligen.

jag har kört denna förr men gör det igen för din skull.

Du har en "lokal" med 50 tjejer och 50 killar, alla där för att de är lite intresserade, för enkelhetens skull. De 50 killarna kan snabbt lokalisera vilka tjejer de är intresserade av och lägga in sin stöt, vad den nu består av. Låt säga att alla 50 blir väldigt upphetsade i brallorna av de sötaste 5 st tjejerna i baren. Dessa 5 tjejer får alltså vardera under kvällen 50 st påhälsningar där de måste nobba 45 st.
( eftersom de precis som killarna bara är intresserade av de 5 sötaste killarna i rummet)
mens killarna bara behöver göra en ansträngning med 5 st.

Att nobba, är INTE att sitta på sitt arsle och inte göra ett dyft. Det är också ett arbete och mental ansträngning allright? I vissa fall faktiskt satans så enerverade ansträngning. Speciellt som det är i de flesta fall ett för dessa tjejer totalt "onödigt" arbete, något de självmant inte alls valt utan får stjälpt över sig.

Get it? Vara lagom attraktiv brutta på uteställe är INTE direkt sitta apatiskt och inte göra ett skit.
Är man dessutom intresserad av 1 av dessa 50 killar gäller det att locka till sig just honom utan att framstå som alltför framfusig (för då får man ju skit, är ett billigt luder och bla bla)

Tjejer lever inga lyxliv på den sexuella marknaden, även om ni tycks tro det.
__________________
Senast redigerad av ScottWalter 2015-06-04 kl. 10:06.
Citera
2015-06-04, 10:23
  #192
Medlem
Hmn-1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ScottWalter
Ursäkta mig, men hur fan kan man sitta på sitt arsle en hel dag utan att lyfta ett finger samtidigt som man enligt dig knullar för fulla muggar till höger och vänster…?
Är inte det något emotsägelsefullt?

Ni snubbar har bevisligen noll koll på tjejers världar. Ni har en sjukt snedvriden syn på saker och ting bevisligen.

jag har kört denna förr men gör det igen för din skull.

Du har en "lokal" med 50 tjejer och 50 killar, alla där för att de är lite intresserade, för enkelhetens skull. De 50 killarna kan snabbt lokalisera vilka tjejer de är intresserade av och lägga in sin stöt, vad den nu består av. Låt säga att alla 50 blir väldigt upphetsade i brallorna av de sötaste 5 st tjejerna i baren. Dessa 5 tjejer får alltså vardera under kvällen 50 st påhälsningar där de måste nobba 45 st.
( eftersom de precis som killarna bara är intresserade av de 5 sötaste killarna i rummet)
mens killarna bara behöver göra en ansträngning med 5 st.

Att nobba, är INTE att sitta på sitt arsle och inte göra ett dyft. Det är också ett arbete och mental ansträngning allright? I vissa fall faktiskt satans så enerverade ansträngning. Speciellt som det är i de flesta fall ett för dessa tjejer totalt "onödigt" arbete, något de självmant inte alls valt utan får stjälpt över sig.

Get it? Vara lagom attraktiv brutta på uteställe är INTE direkt sitta apatiskt och inte göra ett skit.
Är man dessutom intresserad av 1 av dessa 50 killar gäller det att locka till sig just honom utan att framstå som alltför framfusig (för då får man ju skit, är ett billigt luder och bla bla)

Tjejer lever inga lyxliv på den sexuella marknaden, även om ni tycks tro det.


Våra exempel har inte med varandra att göra, utan det är fortfarande så att om en tjej VILL kan hon under en dag bli knullad MER än en man som springer från horhus till horhus. Tjejer presterar inte ett skit som sagt, vore det tjejerna som raggade och killar som satt med näsan i vädret så kanske det skulle vara tvärtom att mannen kallades hora.

Sen att du inte fattar hur man kan sitta på arslet en hel dag... jaa snälla försök fylla i den biten själv, byt ut det mot stå på alla fyra som en hundjävel och vänta då, så kanske du hänger med.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in