Citat:
Ursprungligen postat av
chokladponny
Kanske inte världens bästa idé att ge ut namn.
När en flashbackare får tag i namnet brukar det läggas upp här, så det funkar. Var glad över att det är markeringar i som gör att man inte får fram tråden genom att googla hans namn.
Att du och svennebabianen munhuggs tjänar ingenting till. Eftersom han omnämner S som "din kebab" så är det ganska tydligt att han är rasist, och såna behöver man inte bry sig om.
Faktum kvarstår dock, att S är anhållen på sannolika skäl misstänkt för medhjälp till mordet. Det troliga är att han inte bara "kan vart med fel människor eller fel plats vid fel tillfälle", utan att han faktiskt har varit delaktig i detta. Därmed inte sagt att han är den som skjutit, men delaktig är troligt (även om jag som jag skrivit tidigare hoppas på att han är felaktigt misstänkt).
Har du talat med honom nånting?