Citat:
Ursprungligen postat av hydrol
Om du varit borgare hur hade du gjort för att få det dumma fotfolket att skaffa fler barn?
Beslutsfattarna kom, i något skede, fram till att det inte var värt besväret och att alla typer av människor är like mycket värda som "resurser". Mångkulturen är en konsekvens av detta och är i sig inte något särskilt angenämt.
Jag hade massimporterat folk för att skapa lönedumpning. Sedan hade jag fördummat folk genom att förstöra skolan, för att ta kol på eventuell "fighting spirit" hos befolkningen. Nu är Sverige ett land där vi gör motstånd mot politikernas mångkulturella fasoner som går ut på att en liten elit ska bli superrika och folket fattigt, dumt och håglöst, dvs inte göra motstånd

.
Nu är jag övertygad om att SD-politiker kommer ta över och dominera Sveriges politiska klimat och även att myndigheter kommer rätta sig efter deras politik, samt folk kommer i gigantisk större utsträckning vilja föra SD-politik: om en inte allt för snar framtid kommer det ske. Processen är i full rullning: 49 av 349 politiker i Riksdagen är SD-politiker. Efter valet 2018 kommer 80 till 100 riksdagsmän vara SD-politiker. SD bokstavligen rullar fram och ingen kan stoppa de

.
Jag ville med trådstarten stressa politiker genom att fråga var är fördelarna? Det finns inga, inget område i Sverige har blivit bättre med mångkultur. Hindrar vi inte den stora invandringen då kommer motståndarsidan vinna, dvs Sjuklövern.
De kommer dock inte vinna.
Edit: Första frågan hur jag som politiker skulle gjort för att få folk att skaffa flera barn med syfte att lönedumpa och påföljande processer. Jag hade inte lagt ner energi på det eftersom vi redan genomlevt två industrialiseringar. Lättare att tvinga fram en tredje industrialisering genom massinvandring men då måste befolkningen vara fördummade. Politikerna hade inte räknat med internet och det gör att någon tredje framtvingad industrialisering inte kommer lyckas utan grovt motstånd i Sverige. Säger bara SD. Folk gör motstånd genom SD. Om jag verkligen var borgare skulle jag flyttat till USA. Där finns en befolkning som är fattig, arbetslös och okunnig. Där finns heller inte "SD" eftersom folk där i skrivande stund är fördummade och därför inte kan agera utifrån sitt egna bästa.