2015-02-14, 18:25
  #277
Medlem
cavaliers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av SmithMarx
Vittne säger (återigen i TV2) att hon såg två personer med pistoler och gevär

Många (främst kvinnor) kallar alla vapen med lång pipa för "gevär". Jag tvivlar på att det rör sig om älgbössor....
Citera
2015-02-14, 18:26
  #278
Medlem
GAMLE SVARTENs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av iowa88
Att man fortsätter mötet efter 1 timma känns väl jävligt konstigt?

Det är fantastiskt bra! Att man inte viker ner sig för attentatsmännen utan genomför arrangemanget som planerat!
Citera
2015-02-14, 18:26
  #279
Medlem
El Capitanos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av svenne-i-viken
expressen studioreporter, är hon den sämsta någonsin eller, nu kallade hon attentatsmännen för Firemen.... http://www.expressen.se/kvallsposten/flera-skott-avlossade-pa-mote-i-kopenhamn/

Det kan bli lite av ett historiskt klipp när hon på pinsamt stammande engelska frågar hur media ska agera, och dansken inte förstår frågan.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #280
Medlem
Den mördade ska vara dansk medborgare.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #281
Medlem
expanders avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mr B
Nja de borde ha någon på plats men tydligen viktigare att prata om pizza.
Samtidigt har dom redan förberett andra aktuella reportage som skall ut i sänding.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #282
Medlem
hakro807s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Christopher.
Tror knappast det givet vilka som angreps.
Det är skit samma vad du tror. Sluta spekulera (förstör bara tråden) och vänta in ordentliga observationer.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #283
Medlem
Readyfreddies avatar
Citat:
Ursprungligen postat av IslamicAge
Vilks är en anti-muslim som judemedia höjer till skyarna, vi kan bara konstatera det faktumen.

Bra gjort! Allahu akbar! Bismillah! Bara för att det är vita (män) offer så ska det gråtas ut. Stackars kränkare. Kränkerm an Islam så får man skylla sig själv, vad fan är problemet? Slår man någon på käften så får man räkna med att få en smäll själv.

- IslamicAge

OnT: kan man se själva konferensen någonstans?

Många miljarder är anti-muslimer och ni kränker "otrogna" hela tiden. Fast vi ligger ju ett antal hundra år före er i utveckling så vi agerar inte som de neanderthalare ni är.
Ritar man en teckning så får ni rita en teckning tillbaka. Det är mer öga för öga, som du verkar gilla.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #284
Medlem
Troians avatar
Citat:
Ursprungligen postat av cavalier
Många (främst kvinnor) kallar alla vapen med lång pipa för "gevär". Jag tvivlar på att det rör sig om älgbössor....

Å andra sidan, vid attentatet i Paris påstods terroristerna ha haft "raketgevär", vilket vad jag begriper var enbart rykten.
Citera
2015-02-14, 18:27
  #285
Medlem
Europes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av AussieRedMan
Haha, har du sett att det ät rea på den senaste foliehatten med 3 cm folie o bly?
Självklart är det fel sätt att angripa en rasistisk idiot som Vilks, men han är en parasit som förtjänar ett dåligt öde.

Nu projicerar du dina egna egenskaper på Vilks. Du bör acceptera det du är, eller så bör du försöka förändra dig.
__________________
Senast redigerad av Europe 2015-02-14 kl. 18:31.
Citera
2015-02-14, 18:28
  #286
Medlem
stopthekillings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kalambolle
GM är säkerligen från Sverige och förmodligen tog dom tåget i närheten av där bilen lämnades.
Kollektivtrafiken och speciellt tåg är väl det första de stänger av vid liknande händelser, vid rån så är väl alltid tågen nedstängda, eller?
Citera
2015-02-14, 18:28
  #287
Bannlyst
IDIOTEN MATTSON PA EXPRESSEN forsoker nu dra paralleller fran terrordadet i Kopenhamn till nazisterna med anteckningsblock som ville fa en intervju

En sadan SATANS NOLLA till publicist ar Mattson...

Hur tror han att den jamforelsen ska ga hem i stugorna?

Han maste vara helt verklighetsfranvand.

Var ar du Bo Stromstedt?

Vi saknar dej! Shit vilken satans nerforbacke svensk journalistik befinner sej i.

FY FAN FOR DEJ MATTSON - HOPPAS DU SKAMS!
Citera
2015-02-14, 18:28
  #288
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av GAMLE SVARTEN
Det är fantastiskt bra! Att man inte viker ner sig för attentatsmännen utan genomför arrangemanget som planerat!
Ja det är bra, något bisarrt men väldigt bra.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in