Citat:
Ursprungligen postat av
Alltingfel
Den kan finnas var du vill. Men för tillfället är den i Spanien
Haha var i Spanien är den? Jag letar runt som fan.
OnT: Beror på hur man definierar lycka men jag skulle säga i din hjärna. Det är kemikalierna i din hjärna som skapar lycka. Lyckan blir enklare att hitta desto mindre du bryr dig om sanningen. Ännu enklare om du är dum, har okej materiel standard och inte har en knasig hjärna som jag.
Men om du ska ha en geografisk plats så antar jag du ska söka dig till dumma, positiva och "harmoniska" personer. Typ munkar i Tibet eller några jävla yoga-hippies eller nåt. För mer kortvarig lycka sök dig mot rika och kåta personer som gillar kokain. Hittar du några som dessutom är snygga och trevliga så PM:a mig.
Edit: Om du aldrig har tagit LSD så kan det vara värt några försök. Har hjälpt många att hitta insikt(dock inte så lätt att hitta faktiska platser...).
Edit2: Är lite packad och såg inte vem TS var. Ta inte LSD det hade antingen gått illa för dig eller så hade du blivit ännu olidligare på forumet.