Citat:
Ursprungligen postat av
Babianen
1) Det är kanske så för dig som transa men för riktiga kvinnor är sex lika intimt som att hålla handen.
2) Det är som att säga att man är intresserad av mat men bara vill äta på 1 restaurang resten av livet. Tror du att någon går på det?
1) Jag är sjukt mycket mer kvinna än du. Har fött ett barn. Det är mer än du gjort, eller hur? Du är nog ganska ensam om att tycka att sex är som att hålla handen med någon. För de flesta är det väldigt intimt att vara naken med någon och byta kroppsvätskor.
2) Hittar man en restaurang som har allt man gillar på menyn, och är grymt skickliga i köket så är det inte så långsökt. Lägg därtill att om du skulle äta någon annanstans så skulle du riskera matförgiftning, och att dra med dig matförgiftning hem till din restaurang. Och om man skulle äta någon annanstans skulle man bli portad från den där underbara restaurangen man älskar. Då är det kanske inte så svårt att hålla sig till en restaurang för resten av livet.