underbart, fick 25 kronor om man redan var kund på Betsson, så det vara bara att leta upp gamla kontot och sätta en rövare.
2 Benfica - Celtic 4.45
Dom tog Milan hemma, och jag vet att dom är dålig på bortaplan, och att dom tar alla sina poäng hemma. Men Celtic börjar nu få känslan av att kunna klara av avancemang i en tight grupp, och en seger här är ett stort steg på vägen. Fast jag tycker att man egentligen kan bortse från motivationsargumenten i CL överhuvudtaget, för alla lag är i stort sett lika taggade vare sig det är på borta eller hemmaplan. Det är ju världens största klubblagsturnering och inte en vanlig söndagsmatch hemma mot seriejumbon. Inte att glömma att Benfina inte vunnit tagit någon poäng än så länge i CL heller.
2 Werder Bremen - Lazio 5.45
En del magkänsla i det här. Bremen visade upp en väldigt svag sida när de tappade ledningen (1-0) hemma i senaste CL-matchen mot Olympiakos till förlust (1-3). Lazio var grymm senast mot Real och faktiskt var det lite oflyt att de inte fick med sig 3 poäng. Lazio har chans att gå om Olympiakos om de förlorar, för att lägga sig på en andraplats bakom just Real.
Som sagt var, lite halvt oseriös rad pga. gratispengar, men ändå känns långt ifrån omöjligt
Totalt odds:
24,25
Insats ( kr):
25,00
Valt system:
1 dubbel
Total insats ( kr):
25,00
Potentiell utbetalning ( kr):
606,25