Citat:
Ursprungligen postat av
Violetta56
Ärligt talat så är det ingen som vet vad som hänt bakom deras stängda dörrar. Jag säger inte det är rätt använda vapen men inte fan verkar hon vara en kallblodig mördare.
Programmet hon var med i verkade hon vara en liten vilsen tjej. Undrar var hennes föräldrar varit under hennes barndom. Jävligt tragiskt. Sjuk i huvudet nej möjligen funktionshinder och riktigt vilsen. Tråkig för dem båda
Nej, jag håller med. Såg henne i lyxfällen och tyckte att hela hennes person genomsyrades av en dumnaiv men genomsnäll person.
Jag har själv hög en fastställt hög IQ och känner mig intellektuellt överlägsen i vissa sammanhang medan jag kan känna mig rejält dum i andra kretsar. Min poäng är att det är antingen eller och om man tillhör världens smartaste personer så tror jag att man upplever alla som "dumma", vilket inte behöver betyda att man beter sig överlägset eller arrogant. Jag tror helt enkelt att dessa ubermänniskor inte märker någon större skillnad om tjejen har en IQ på 91 eller 110. Hon kommer ändå, i hans ögon, upplevas som småkorkad.