Alltså, jag börjat fundera om jag verkligen är så snygg.. Jag kanske varit för naiv innan då kvinnor sagt att jag är så otroligt vacker utan att mena det.
För ni säger ju hära på flashback att om man verkligen är vacker så kommer tjejerna till dig eller åtminstånde att svara dig.
Fast flesta (alla) som tittar min profil hör jag aldrig från.
Bara en enda som verkade intresserad.. fast var lite gammal hon.
Tänkte att det måste vara min profil text innan men det kan ju inte vara så fel på den, tror den är faktist rätt bra (nej det är inte den jag skrev innan hära, det var ju uppenbarligen ett skämt :P). Så det måste vara något med bilderna.. antingen att jag inte ser snygg ut eller att jag saknar utomhus bilder kanske som visar att jag har ett liv? Kan också vara att mina meddelanden jag skickar för att starta en konversation är motbjudande på något sätt fast svårt att tänka mig det faktist.. liksom, dem är ju inte så jätte intressanta tex en gång sa jag något om hur vädret är fint :P Tråkigt men tänkte det borde räcka att bryta isen. Men börjar tappa mitt självförtroende alltså, jag ser nog inte så bra ut som jag trodde att jag gjorde. Kvinnor har ljugit till mig innan! :P Dem kanske tänkte, "oj så ful han är, måste säga något snällt för att inte såra han" typ som man behandlar handikappade människor.
Men tänkte ge Tinder ett försök nu, det är ju bästa sättet att bekräfta hur man ser ut för tinder har jag förstått av läsa denna tråden handlar bara om utseendet.. och att ligga. Så om man ser snygg ut, gör det skillnad om man har en profil text eller inte? Alltså, jag vill ju ha så hög match% som möjligt.. så om jag gillar någon tjej så vill jag att så många av dem som möjligt gillar mig tillbaka för ju högre den % är så betyder det att ju snyggare man är? Skulle vilja att profil text inte spelar någon roll för då har den procenten mer att göra med utseendet för det är vad jag vill ha bekräftat. Bryr mig nästan inte att få ligga ens, haha, vill bara få bekräftat utseendet