Citat:
Ja förhoppningsvis förstår gemene man omedvetet att nationalsocialism inte handlar om nation som i t.ex "nationalstat" och socialism som i t.ex "socialistiska blocket". Men jag skulle inte välja att basera min propaganda på en omätbar undermedveten effekt.Det är ”folk” i biologisk mening som avses med natio vilket du själv understryker när du använder stam som synonym. Trots all kulturmarxistisk propaganda så tror jag att gemene man åtminstone undermedvetet kan förstå det här. ”Rasismen” är hårdkodad i vår biologi eftersom det hänger ihop med de egna genernas överlevnad.
Citat:
Min rekommendation är ju att välja en ledare med ett eget filosoferande, hellre än en präst som läser innantill ur en gammal bok.Ett nytänkande som jag själv tycker är viktigt är att "Alla ska inte med". Det är jätteviktigt att t.ex alla batikhäxor fullständigt förintas från vår framtida genpool. Bara det rör sig om ca 1 miljon "svenskar" (grobianer snarare, på ett skepp med dårar).
Det svenskarna gjort får inte sopas under mattan. Det måste få genetiska konsekvenser, som försvårar en upprepning av misstagen.
För att åstadkomma detta krävs mer än godhetsknarkande vita ns-hattar förmår prestera. Det krävs trollkarlar också och det är inte moraliskt fel att t.ex lura sexuellt perverterade människor eller andra psyksjuka galningar att kastrera sig.
Citat:
Haha. Kanske Högerpopulism vs Vänsterimpopulism kan bli den nya gal-tan.Uttrycket ”populism” härrör ju från Rom och avsåg ledare som stod på det vanliga folkets sida. Mest känd är nog Julius Caesar skulle jag säga. Intressant att det i etablissemangets retorik numer bara tycks finnas ”högerpopulister”. Man frestas att beteckna etablissemanget och dess hejdukar som ”impopulister”.
"Surt sa räven om rönnbären". Men det är inte önskvärt att öka vänsterns antal på nationellas bekostnad, oavsett om rönnbären varit smaskiga eller ej.