Citat:
Ursprungligen postat av
Arbetarmakten
Till och med vikingarna vurmade ju för mångkulturen, i alla områden där de bosatte sig så anammade de de lokala sederna och bytte även språk efter ett tag. Det var väl den största kritiken som er kära Hitler hade till vikingarna att de blandade sig med lokalbefolkningen och kulturerna och språken blandades i en mångkulturell blandning.
Den svenska folksjälen är kulturmarxistisk. Ni är antisvenskar.
Enligt polisen var det uppemot 20000 där, det var deras sista nummer som deras helikopter kom fram till som har som jobb att övervaka folksamlingar. Vet att det svider att vi inom den mer radikala delen av arbetarrörelsen drar ihop nästan 40000 personer runt om i 25 olika städer under en vecka, men det är ju också den bistra verkligheten för er nazister, ingen vill röra i er, alla hatar er, ni är arbetarklassförrädare.
Det gick just en serie om Vikings TV. De var brutala erövrare som satte sin prägel dit de kom, svenskarna åkte mest österut och kallades ruser i Ryssland som sades vara döpt efter dom. Så de liknade mer nazister än dagens svenskar och hyllas av nassarna. Norrmän och danskar tog för sig västerut, den mest populära danska(?) Kung Knut tog England Irland och södraste Sverige. Vi har minst 130 olika hemspråk här, något sådant multikulti som fungerar bra finns inte globalt. Det homogena samhället med önskvärd invandring har varit vår framgång och välfärd som nu tynar bort.
Kärrtorp är ett intressant speciallfall där den antisvenska extremvänstern tagit över, när 2 medlemmar i RS haft adress i Bagarmossen/Lund och Hammarbyhöjden. Att 2 sidors extremister tagit över kan naturligtvis inte normala svenska partier tåla och ev. förlora röstande, så de var tvungna att visa sig där men talade bara med massmedia. Nu kan de säga att vi ställde upp med folket men hade inget att göra med extremisterna som arrangerade mötet.
I en storstad med 1½ miljon innevånare, är det inte konstigt om 1,33% åker till Kärrtorps IP som en söndagsutflykt emot extremismen med sina partikamrater på fältet. Det var säkert en del från längre bort som kom också. Men som Britta skrev försvann de när det spårade ur.
Funderade själv på om vi kunde åka dit med skyltar som: Ja till normal invandring, Nej till asylmissbruk nazism och vänsterextremism, men med AFA och dylika där, även som arrangörer krävdes det nog en god livvakt för att undvika en upprepning av deras dråp i Kärrtorp.
Det är fredligare att gå i Pride paraden med en skylt att man är hetero.
RS och AFA har säkert något gott i sig dom med men jag har inte sett det än.