Citat:
Ursprungligen postat av
m0nkee
Tanken att svara på mailet har inte slagit dig? Gör det och förklara att hon har skrivit till
fel person och hänvisa till hennes egen historik. Skriv sedan din mailadress efter så att hon
ser skillnaden.
Så har jag förstått det. Ungefär som att jag skulle citera "Mr.Livinstone" i stället för dig. En helt
vanlig jävla felskrivning helt enkelt.
Tanken har såklart slagit mig, läst tråden?
Men om detta är ett knep att tjäna pengar på kanske det bara blir värre? Ponera att jag svarar att de skickat till fel person kanske de svarar att: "Jo, vi vet att det är du, du kan inte övertala oss hårdingar, du ska dö... om du inte betalar mig för sminket"..
En sak som slagit mig är att konversationen är med i mailet, det tyder ju på att han/hon måste ha tryckt "svara" i sitt mailprogram, och då behöver man inte skriva i en mail, alltså kan hon inte ha skrivit fel?
Ev. att hon inte använde svarfunktionen och kopierade deras konversation till ett nytt mail. Naae, jag litar på er som skriver att det är bluff. de vill att man ska svara. Hoppas på det