hej! är så att mina bröstvårtor spökar, de har varit känsliga de senaste 3 månaderna. är lite orolig vet ej vad de är, känns som om jag kanske har något litet under dem. är bara 18. vad tror ni?
mvh
Jag hade jätte ont i mina bröst för ett tag sedan. Kunde inte röra mig. Googlade och frågade runt på internet. De sa att jag hade bröstcancer så jag gick såklart till en läkare.
Det var bara träningsvärk.
(Med andra ord, kolla upp o lugna ner dig)
Är Du man är detta jättevanligt i tonåren/tidigare 20-årsåldern. Man brukar märka det första gången man springer ett lopp på gymnastiken eller bara tar en löprunda. Det är därför rutinerade löpare alltid tejpar sina bröstvårtor med antingen kirurgtejp eller plåster. Vårtorna är känsliga rackare som man ska vara rädda om. De bidrar till stor njutning vid intimt umgänge så låt dem inte bli blodiga köttfärsslamsor när ni är ute och löptränar! Alltså, helt normalt!
du, det konstiga är att jag inte ens påbörjat med steroider ännu, tänkte göra de snart men får endå dessa känningar. känns creepy. får biverkningar innan jag ens använt skiten..://