Citat:
Ursprungligen postat av
KaosnegerMedKlubba
Text
Trots att jag själv är en stolt så kallad "HBTQ", kan jag inte låta bli att dra en smula på smilbanden åt den där Maxim Martsinkevichs påhitt.
Är man så dum att man raggar på underåriga, så får man ju trots allt faktiskt skylla sig själv.
Vad ytterligare berör de så kallade gay-lagarna, så är det mycket intressant att det för övrigt var en herre av en alldeles specifik börd som drog igång hat-stormen mot Putins lagar mot anti-normativ propaganda riktad mot barn, trots att homosexualitet i sig faktiskt är lagligt i Ryssland medan det däremot är totalförbjudet i 12 amerikanska stater, vilket samma styrda ryss-hatande media av någon anledning inte nämner något om:
(FB) Svensk medias samlade hat mot OS i Ryssland
Nå, Maxim Martsinkevich, pedofiler och gaypropaganda åsido, är det ju som sagt ytterst tydligt varför nämnda internationella PK-eliten avskyr Putin. Och allt som retar upp PK-media till dylika grader, brukar i regel vara något positivt för övriga.