Citat:
Ursprungligen postat av
Schlaktarnn
Jag tror att de flesta som rör sig i de här kretsarna vet vilka Gm är. Frågan är bara om någon vill hämnas, vilket jag inte tror. Det är över här.
Det som händer med hans skulder är det intressanta. "Den som dödar Si**e tar över hans skulder" har jag hört och läst.
Han blev nog garanterat lurad till vårdcentralen av någon som han kände vilket tyder på att bilen står på en gångväg och han hittas utanför bilen.
Vet inte om jag är dum, men låter det inte som en taskig affärsidé, mörda någon för att ta över den mördades skulder, då sitter man där mordmisstänkt och dessutom en massa skulder. Det vore mer logiskt om någon tog över fordran som någon har på den här liraren, blir väl släktingarna som får pynta upp pengarna nu