Citat:
Ursprungligen postat av
sherm

som om någon vill försvara en kommunist, vare sig hen är kvinna eller man så är ju och förblir fanskapet en varelse som är lika menlös som könslös.. "kvinnor"

nu passar det att ikläda sig könsroller, jävla teaterapor, hoppas de går under varenda en av dem

Sådana som du ger jag inte mkt för. En riktig karl skulle aldrig lämna någon bakom, vare sig det rör sig om en kvinna eller man, eller åsiktsmotståndare. En riktig karl gör det som är rätt och riktig, nämligen att hjälpa till om det behövs.
Sådana stadsråttor som du och många här gör mig illamående. Ni sitter och gnäller på invandrare men när allt kommer till kritan är inte problemen invandrare kontra svenskar. Den stora krocken kommer bli mellan dödköttet i städerna mot musklerna på landsbygden den dagen samhällskollapsen sker. Du skulle inte klara dig en vecka utan statens hjälpande hand. De där invandrargrabbarna som sådana som ni stör er på, de där innerstadsskitungarna som går och sprätter i centrum som påfåglar och leker stora och starka. Ni är precis samma skrot och korn själva, som en varmluftsballong. Mkt stort att titta på till ytan, men vid en närmare inspektion ser man att det bara är luft innanför.
Frågan man bör ställa sig är inte om någon är invandrare eller i född svensk, kristen eller muslim.. Det man bör fråga sig är om man är till nytta eller belastning om man blir satt utan statlig hjälp?
Jag skulle klara min försörjning, min familjs försörjning och min närmsta släkts försörjning helt utan el och bränsle när som helst utan inblandning utifrån. 95% av alla stadsråttor skulle inte duga mer än till kräftbete i samma situation, oavsett om man heter Anders eller Ahmed..