Citat:
Ursprungligen postat av
Stonedboy
Ja oftast så är man någorlunda på samma nivå om det är nån man klickar med. Ja som kille skulle jag känna mig rätt omanlig om jag var helt hårfri där. Provade nångång när jag var ung men kändes inte bra.
Hehehe nä jag är faktiskt i början på 80-talet. Ja jag tror jag har haft samma preferens nästan hela tiden vad jag kan minnas. Även om man växte upp när rakningstrenden var som hetast. Tycker till och med hår under armarna är okej på kvinnor.

Vad känner du dig mest bekväm med? hår eller inte? kan tänka mig att det är mer bekvämt med hår. Dom som helrakar hela jämnt, måste ta otroligt mycket tid.
Det tror jag också, och om inte annat, så skulle det handla om kärlek och relation, så kanske det är mindre noga?
Okej, kul med ålder på ett ungefär i denna diskussion.
Jag är för det mesta inte rakad, förutom under sommaren då jag rakar det som förr klassades som bikinilinjen. Nån enstaka gång kan jag raka det som finns på yttre blygdläpparna, men sällan helrakat, då jag tycker att det ser så himla fult ut.
Och ska man raka, så ska det vara lent och slätt jämt, och det tar lite tid, och blir sällan bra för min del, så jag struntar i det. Duger jag inte som det är, så får det vara. Om jag däremot får höra att den man jag träffar tycker att det är upphetsande med rakat, så kan jag göra det någon gång ibland för hans skull.