Citat:
Ursprungligen postat av
TheEliza
Trist inställning. Menar du att det är ytligt att säga till en kvinna att du tycker att hon har snygga örhängen eller en fin frisyr? Att säga nåt trevligt till kassörskan och le? Tror du jag vill sätta på mina väninnor när jag berömmer en klänning någon av dem har på sig? Kom igen nu...Näe, jag tror att du är ironisk - eller hur?
På tal om kassörskor, eftersom att jag brukar flörta med damerna ibland när jag handlar på livsmedelsbutikerna i mitt närområde så kan jag säga att jag blivit väldigt populär när jag handlar

Och det är förövrigt rätt kul när man träffar dessa tjejer på stan.
Jag har en kompis som är halvspansk och han är minsann duktig på att flörta. Han brukar alltid få gratis kaffe på vägen till jobbet av damerna. I bland händer det att han hittar på något med dem privat också
Han är förövrigt ingen modell och anspelar inte på sin latinobakgrund, däremot är han mån om att skapa en god stämning och få alla på gott humör primärt. Efter det kan man ju välja att gå till nästa nivå. Men det förutsätter att man bygg upp en bra grund först.