Citat:
Ursprungligen postat av
smickra
Du får läsa hans bok.
Så du menar att en bok är en pålitlig källa?
Inte för att vara den som är den, men när man läser både fup och resningsansökan så är det ju egentligen bara karatetränaren med fru som har haft ett giltigt motiv. Det är iaf min åsikt. Att Kim ska ha lyckats begå det perfekta brottet och bära ut en död kropp utan att någon har hört det i trappen känns osannolikt.
Dessutom att eftersom att hon inte ens kunde sköta en vanlig städning ska lyckas städa upp en hel brottsplats. Well played isf.
Finns ju ett rätt simpelt svar för att veta vilka mess och kontakter som fanns på telefonen som inte ens polisen har utrett "för att man inte hitta telefonen" det behövs dock inte en telefon för att återskapa sms, telefon loggar osv.
Svaret kommer garanterat komma fram när man kollar igenom smsen, vem vet? Det får vi kanske se. Kanske inte