Citat:
Ursprungligen postat av
MrShrek
1/5 förra året så blev hon misshandlad.
Detta är från norrbottens-kuriren
"Kvällen den 1 maj 2021 tillbringade Kim Marie Johansson med sin särbo på Bodensia. Paret lämnade baren och när hon senare hördes av polisen har hon berättat, att de gick mot nedre stadsdelen när hon märkte att personer förföljde dem. Eftersom hon hade cykel valde hon att cykla före särbon.
– Det kändes som en vargflock närmade sig bakifrån.
Hon beskriver hur hon i höjd med Daily Food blev attackerad och knuffad av cykeln av en person som skrek "vafan gör du i stan". Därefter anslöt fler och överöste henne med sparkar och slag. De träffade henne i ansiktet och på kroppen. Hon försökte skydda sig och kröp ihop som en boll.
Initialt rubricerades brottet som grov misshandel, men Joseph Ricken åtalar fyra män mellan 19 0ch 20 år för misshandel av normalgraden. De ska tillsammans och i samförstånd med uppsåt slagit och sparkat Kim Marie Johansson. Hon skadades med smärta som följd. Fysiskt fick hon lindriga skador, men har uppgivit att hon känner otrygghet när hon går ut.
Tre åtalade nekar till brott och en erkänner ringa misshandel för att ha sparkat målsägande en gång, men han bestrider skadeståndsanspråk."
Hade ingen aning om det ! Riktiga kungar , hoppas nästa flock tar i lite mer bara . Skit ska skit ha .
Tack för att du delade med dig av den goda nyheten .