Citat:
Ursprungligen postat av ParadiseEdition
Åh, vad underbart med perspektiv från det motsatta hållet! Berätta gärna hur du upplever det?
Jag är en galet kärleksfull person och visar det jävligt mycket om jag har starka känslor för någon. Ja jag är "puttinuttig", eller vad man ska säga. Jag älskar att kramas, pussas, hålla hand, skeda, gosa, ja du fattar.
Däremot är alla tjejer jag träffar (ja ok till en början likadana) men går 2-3 veckor så är de svin. Jag har ENBART erfarenhet från sviniga tjejer som gärna är otrogna, taskiga, manipulativa och inte alls okej.
Så jag ser det snarare som att det är tvärtom och vet att jag är långt ifrån ensam att vara så "kärleksfull".
Och nej jag är inte "mesig" av mig om någon skulle läsa och tycka detta. Jag är snarare väldigt manlig, råkar bara vara kärleksfull och älskar trots allt fortfarande kvinnor. De är det bästa som finns.
Sen är det väl lite som ni diskuterat nu. Om jag älskar en tjej/kvinna skulle jag försvara henne med mitt liv om jag så hade 100 personer efter mig med slagträ. Det är också kärlek.