Citat:
Ursprungligen postat av
fuzzpedal
Neutral och/eller en brun som är i ungefär samma ton som de ljusaste delarna av lädret så blir det säkert toppen.
Tycker det är lite töntigt att de inte ens kan bemöda sig att ha samma snören på Classic-linjen som för Prestige, men det är ju lätt åtgärdat. Byt ut dem mot ett par vaxade flat laces.
Tackar! Slänger upp en bild senare efter jag köpt skokräm och putsat upp dem!
Och ja, håller med. Antagligen ett medvetet stilval från deras sida men jag tycker ändå att dessa runda skosnören inte passar så värst bra med en sådan formell sko. Har ett par höga derbykängor med runda skosnören som är flätade, går ju bra med dem då det kräver lite starkare snöring, men här känns det bara fel.
Nöjd över min skogarderob nu, så det blir nog inga fler köp på ett tag. Känns ju lite beroendeframkallande ändå, så man vet ju aldrig.