Lider med dig TS, jag bor också i USA sedan länge och har väl börjat vänja mig. Saltar som en galning på pommes och hash browns och vänner/kollegor tycker att jag är galen.
När jag någon gång i månaden får ett riktigt rejält saltsug så beställer jag egenkomponerad Dominos pizza online. Kör thin crust, välj massa kött och jalapenos på den och viktigast av allt - välj till anchovies "double" eller "triple" (kan köra regular, extra, double eller triple på alla pålägg). Kör side-order garlic sauce till detta. Fyfan vad gott när man är saltsugen, brukar få gå upp mitt i natten och bälga i mig vatten efter en sådan.. Double anchovies är lagom för mig som älskar salt. Om man kör triple blir det nästan för salt faktiskt.
I övrigt har jag inte hittat så mycket salta grejer över huvud taget tyvärr. De har ju ostbågar men de är inte lika bra som de svenska. Saltlakrits kommer aldrig slå här (har tagit med från Sverige och bjudit amerikaner och väntade mig en succe, men de flesta kräks nästan när de smakar

).
Men som sagt, prova en dominos thin crust med double eller triple anchovies och vitlökssåsen och rapportera!
Edit: Kom just på. Mac N Cheese kan vara lite småsalt också! DS