Citat:
Ursprungligen postat av White Christmas
Aktuellt 21, samma reportage två gånger efter varandra så det verkligen fastnar hos svenska folket.
Förklaringen var att textningen föll bort första gången, fast det inte behövdes textas, en svensk röst talar i hela reportaget så det behövs ingen textning.
När detta har hänt förut så har det räckt med "vi be om ursäkt att textningen föll bort" Nu väljer man istället att sända samma reportage igen på bästa sändningstid.
Reportaget handlande om näthat mot judar och invandrare som även Uppdrag Granskning handlade om tidigare under kvällen.
Vem är programchefen på SVT? Vem är det som bestämmer detta, att det ska sändas om?
Var det bara en tillfällighet?
Har du varit med om detta fenomen någon gång förut?
Medvetet gjort tänker vi alla, det är ju trots allt SVTs "agenda" som ska ut?
Nej jag tror inte det den här gången, först bör man veta att SVT är enormt inkompetenta, jag tror dem om mycket ont, men mest av allt är de inkompetenta.
6 000 000 000 kr stulna från svenska folket varje år är ingen garanti för att slippa fackanslutna idioter, de kommer lugnt kunna clowna runt där tills pension, oroa dig inte för deras inkompetenta arslen, de sitter tryggt där de är, oroa dig istället för hur du ska betala din licens á 2000kr/år

Men varför tittar du ens förresten?
Säg upp skiten.