Citat:
Ursprungligen postat av Nevaeh
Inte för att va sån, men det gör jäkligt ont att ha sex utan att ha blivit uppvärmd först.
Det går att smeka sovande kvinnor så att de blir blöta först. Det har jag hört + erfarenheter från min fru som visade mig att hon villa ha sex i "sömnen" och då är det inte våldtäkt utan en överenskommelse (men hon var antagligen någorlunda medveten och låtsades sova, antydde hon långt efteråt) .
Att penetrera någon som är helt torr och ovillig blir ju våldtäkt och det är kanske så det skett? Att jämföra det med att bli avsugen av en blöt mun av sin flickvän blir inte en relevant jämförelse.
"Denna tjej hotar med att anmäla mig för att jag väckte henne genom att ha sex med henne. Hon erkände sig själv att vakna momentet jag penetrerade men anser ändå att jag har våldtagit henne.!"
Detta är enligt lagen lika med VÅLDTÄKT! Du har ju inte fått legalt samtycke innan du penetrerade henne.
Så TS ligger antagligen pyrt till genom av att han missuppfattat sin flickvän då hon formellt sett kan ha känt sig blivit våldtagen. Det måste finnas någon form av
ömsesidighet eller
njutbarhet i akten, den måste vara
anpassad till situationen och den får inte vara kränkande eller påtvingad på något sätt och den måste vara
frivillig eller överenskommen på något plan. Annars är det våldtäkt, var glad om du inte blir anmäld för våldtäkt och lägg ned din tanke på anmälan om förtal då det kan slå emot dig själv.